Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Novinky

Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.
Matúš Bušík
Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži

Théo Meuzard vám prináša video z testovacieho víkendu XCO na olympijskej trati – Paríž 2024.

Sobota bola výlučne tréningovým dňom na atypickom mieste kopca Elancourt so 100% umelo vytvoreným okruhom pre horské bicykle, ktorý bol navrhnutý na bývalej skládke.

Vládla tu pomerne pokojná atmosféra, keďže dejisko bolo pre verejnosť uzavreté.

Nedeľný deň patril doobeda tréningu a poobede sa uskutočnili preteky s viac než 3000 divákmi popri trati.

Na radosť všetkých fanúšikov sa z víťazstva v ženskej aj mužskej kategórii tešili domáci francúzski jazdci.

Najrýchlejšou ženou a teda víťazkou pretekov na olypmpijskej trati v Paríži sa stala Loana Lecomte. Francúzsky úspech podčiarkla tretím miestom majsterka sveta Pauline Ferrand Prevot. Druhé miesto si v pretekoch vyjazdila Rakúšanka Laura Stigger.

Medzi mužmi bol najrýchlejším jazdcom Francúz Victor Koretzky, ktorý sa tešil z víťazstva a potvrdil svoju vynikajúcu formu pred domácim publikom.

Po double XCC/XCO v Les Gets pred dvoma týždňami opäť zvíťazil. O jeho víťazstve sa rozhodovalo v záverečnom šprinte s Novozélanďanom Antonom Cooperom a Ninom Schurterom.

Ďalší domáci jazdec Jordan Sarrou obsadil 4. miesto, zatiaľ čo Adrien Boichis, Mathis Azzaro a Titouan Carod nasledujú z 8. na 10. miesto.

Za zmienku stojí, že Adrien Boichis štartoval po prvýkrát medzi elitou a dokazuje, že má na to miešsť karty na popredných priečkach.

Verejnosť prišla masovo podporiť francúzsky výber na kopci, čo dalo domácim jazdcom krídla.

Zároveň však organizátori videli kde sú nedostatky v pohybe verejnosti a médií.

Organizátori pozorne načúvali spätnej väzbe a niet pochýb o tom, že urobia určité korekcie na hladký priebeh olympijských pretekov.

Okruh s vyznačenými pasážami sa počas troch dní tohto testovacieho podujatia výrazne zmenil.

„Stabilizovaný“ štrk sadol a premiešal so zemou, objavili sa vybrzdené koľaje a s nimi aj surovejší vzhľad trate.

Tento okruh napriek tomu zostáva 100% umelý, no podľa jazdcov ani zďaleka nie je nudný. Pridaním prekážok do kopca by to však bolo komplexnejšie.

Zábery z pretekov, reakcie jazdcov a všetko ostatné nájdete vo videu z nedele!

Kompletné výsledky pretekov:

Aktuality

15:32 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

14:55 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

14:31 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

12:00 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

11:42 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu