Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Mona Mitterwallner a Victor Koretzky vyhrali preteky Svetového pohára XCO v Les Gets (+galéria)

Francúzskym jazdcom sa tento víkend na domácej pôde darilo. Victor Koretzky zaznamenal okrem víťazstva v XCO prvenstvo aj v pretekoch na krátkej trati XCC.
Matúš Bušík
Mona Mitterwallner a Victor Koretzky vyhrali preteky Svetového pohára XCO v Les Gets (+galéria)

Foto: Red Bull Content Pool

Mona Mitterwallner a Victor Koretzky načasovali svoje útoky dokonalo a podarilo sa im triumfovať na pretekoch XCO vo francúzskom Les Gets.

V elitných pretekoch žien sa Mitterwallnerová (Cannondale Factory Racing) prebojovala k víťazstvu v olympijskej disciplíne XCO, vo vysokých teplotách a na ťažkej trati.

Rakúska národná šampiónka bola impozantná, keď počas záverečných kôl Svetového pohára UCI v horskej cyklistike bojovala s líderkou série 21-ročnou Puckom Pieterse z tímu Alpecin-Deceuninck.

Mitterwallnerová ukázala svoju prevahu keď na holandskú jazdkyňu útočila v zjazdoch aj stúpaniach.

Dvojnásobná majsterka sveta v maratóne si do finále po šiestich kolách priniesla 18-sekundový náskok a napokon prešla cieľom o 38 sekúnd na Pieterse.

Majsterka sveta Pauline Ferrand-Prevot (Ineos Grenadiers), ktorá vynechala piatkové preteky na krátkej trati pre chorobu, tvrdo bojovala o tretie miesto pred vášnivým domácim publikom. To sa jej nakoniec podarilo na radosť fanúšikov aj získať.

Foto: Red Bull Content Pool

V mužských pretekoch to bolo ďalšie víkendové domáce víťazstvo pre Victora Koretzkyho (Specialized Factory Racing). Francúz zaútočil v polovici pretekov, aby sa odpútal od vedúcej skupiny pozostávajúcej z krajana Joshuu Dubaua (Rockrider Ford Racing Team) a švajčiarskej hviezdy Nina Schurtera (Scott-SRAM MTB Racing Team).

Koretzky, ktorý vyhral aj piatkový svetový pohár XCC , nadchol domáce publikum a v pretekoch XCO vyhral so 17 sekudnovým náskokom pre legendou tohto športu Ninom Schurterom.

Schurter neštartoval v pretekoch na krátkej trati a dokázal sa prebojovať z 25. pozície na štartovom rošte až na úplné čelo pretekov. Neskôr ho však zastavil defekt, pri ktorom stratil takmer 30 sekúnd a stálo ho neskutočné množstvo energie, aby sa dostal až na konečné druhé miesto.

Rumun Vlad Dascalu (Trek Factory Racing) v poslednom kole predbehol Marcela Guerriniho (Bixs Performance Race Team) a Francúza Dubaua a obsadil konečné tretie miesto so stratou 21 sekúnd na svojho krajana a víťaza pretekov Koretzkyho.

Schurter sa drží na čele série po šiestom z ôsmich kôl.

Foto: Red Bull Content Pool

Pre Victora Koretzkyho to bol ideálny víkend, keď si na svoje konto okrem víťazstva v pretekoch XCO pripísal aj skoršie víťazstvo na krátkej trati XCC.

Preteky vyhral pred prenasledovateľmi Jordanom Sarrou z Francúzskom a Kucom Schwarzbauerom z Nemecka.

V ženských pretekoch v disciplíne XCC dominovala Holanďanka Puck Pieterse pred Evie Richards z Veľkej Británie a Švajčiarkou Alessandrou Keller.

Kompletné výlsedky svetového pohára v horskej cyklistike nájdete na stránke mtbdata.com.

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu