Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Remco Evenepoel zostane v QuickStepe, ale vyžaduje posily a zmeny v tíme

"Ak dokážeme zlepšiť viac vecí, myslím si, že môžeme byť rýchlo na rovnakej úrovni ako UAE a Jumbo," hovorí Evenepoel pred štartom na Vuelte.
Martin Sarvaš
Remco Evenepoel zostane v QuickStepe, ale vyžaduje posily a zmeny v tíme

Foto: La Vuelta 2022

O jednom z najväčších talentov súčasnej cyklistiky, Remcovi Evenepoelovi, sa už dlhšie špekuluje, že by mohol prestúpiť z tímu Soudal Quick-Step do iného tímu, a to aj napriek tomu, že má s belgickým tímom podpísanú zmluvu do roku 2026.

Najväčší záujem má o Evenepoela tím Ineos Grenadiers, ktorý sa ani netají snahou získať 23-ročného cyklistu.

Evenepoel uznal platnosť zmluvy v rozhovore pre podcast Lanterne Rouge, ale jasne chce, aby sa Soudal-Quickstep výrazne zlepšil pre Tour de France 2024, kde chce mladý Belgičan konkurovať Jonasovi Vingegaardovi a Tadejovi Pogačarovi v boji o žltý dres.

Pozrite si tiež

„Za normálnych okolností áno, zostávam so Soudal-Quick Step,“ odpovedal Evenepoel na otázku o svojej budúcnosti.

„Mám zmluvu do roku 2026, takže je tu jedna úctyhodná vec. Zmluva je zmluva, nemôžete len povedať: ‚Aha, vidíme sa… čau, čau.‘ Takto to nejde. A cyklistický svet nie je futbalový, kde môžete dať 200 miliónov a získať hráča alebo jazdca,“ hovorí Evenepoel.

Landa má byť pre Evenepoela domestik typu Sepp Kuss

Lefevere podpísal zmluvu s Mikelom Landom ako kľúčovým horským domestikom pre rok 2024, ale Evenepoel chce, aby sa tím oveľa viac zameral na Grand Tour, dokonca naznačuje, že líder klasík Kasper Asgreen a Julian Alaphilippe by pre neho mohli byť kľúčovými superdomestikmi na Tour de France 2024.

Mladý Belgičan dúfa, že Mikel Landa bude jeho Sepp Kuss v roku 2024: „Máme Asgreena, Lampaerta,… V tomto teréne sa vôbec nebojím. Potom už len treba nájsť rovnováhu medzi silnými vrchármi, čistými vrchármi a skutočnými majstrami ako je Sepp Kuss.“

„Dúfajme, že sme toho jazdca s Landom. Naozaj verím, že to dokáže. Myslím si, že jeho najlepšie roky boli, keď pretekal ako domestik, keď pomáhal Froomovi.“

Evenepoel: Musíme zlepšiť vedu aj výživu okolo tímu na Grand Tour

„Ak dokážeme zlepšiť viac vecí – vedu, výživu, len veci okolo tímu na Grand Tour – myslím, že môžeme byť rýchlo na rovnakej úrovni ako UAE a Jumbo,“ povedal Evenepoel.

„V tíme máme veľa vedomostí, najmä my jazdci. Vieme veľa o tom, ako fungujú ostatní, pretože v pelotóne už nie sú takmer žiadne tajomstvá.“

„Mali sme soigneura [ktorý sa pripojil k Soudal-Quickstep] z Ineosu a dal nám všetky tajomstvá. Čo je v taškách s jedlom, fľaškách a ako urobiť ryžové koláčiky, čo je pre nás veľký rozdiel oproti minulému roku. Všetky tieto maličkosti nám môžu pomôcť dostať sa na najvyššiu úroveň.“

„Verím, že naozaj môžeme… Potrebujeme len zlepšiť úroveň tímu Grand Tour. Ak medzi domestikmi existuje konkurencia, úroveň sa zvýši. Len na to treba tých najlepších.“

„Verím v neho [Alaphilippe] ako superdomestika. Môže mať super dni a dni voľna, ako všetci superdomestikovia, ale ak je na najvyššej úrovni, môže byť v desiatke najlepších vrchárov na svete,“ dodáva Remco Evenepoel.

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu