Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Remco Evenepoel zostane v QuickStepe, ale vyžaduje posily a zmeny v tíme

"Ak dokážeme zlepšiť viac vecí, myslím si, že môžeme byť rýchlo na rovnakej úrovni ako UAE a Jumbo," hovorí Evenepoel pred štartom na Vuelte.
Martin Sarvaš
Remco Evenepoel zostane v QuickStepe, ale vyžaduje posily a zmeny v tíme

Foto: La Vuelta 2022

O jednom z najväčších talentov súčasnej cyklistiky, Remcovi Evenepoelovi, sa už dlhšie špekuluje, že by mohol prestúpiť z tímu Soudal Quick-Step do iného tímu, a to aj napriek tomu, že má s belgickým tímom podpísanú zmluvu do roku 2026.

Najväčší záujem má o Evenepoela tím Ineos Grenadiers, ktorý sa ani netají snahou získať 23-ročného cyklistu.

Evenepoel uznal platnosť zmluvy v rozhovore pre podcast Lanterne Rouge, ale jasne chce, aby sa Soudal-Quickstep výrazne zlepšil pre Tour de France 2024, kde chce mladý Belgičan konkurovať Jonasovi Vingegaardovi a Tadejovi Pogačarovi v boji o žltý dres.

Pozrite si tiež

„Za normálnych okolností áno, zostávam so Soudal-Quick Step,“ odpovedal Evenepoel na otázku o svojej budúcnosti.

„Mám zmluvu do roku 2026, takže je tu jedna úctyhodná vec. Zmluva je zmluva, nemôžete len povedať: ‚Aha, vidíme sa… čau, čau.‘ Takto to nejde. A cyklistický svet nie je futbalový, kde môžete dať 200 miliónov a získať hráča alebo jazdca,“ hovorí Evenepoel.

Landa má byť pre Evenepoela domestik typu Sepp Kuss

Lefevere podpísal zmluvu s Mikelom Landom ako kľúčovým horským domestikom pre rok 2024, ale Evenepoel chce, aby sa tím oveľa viac zameral na Grand Tour, dokonca naznačuje, že líder klasík Kasper Asgreen a Julian Alaphilippe by pre neho mohli byť kľúčovými superdomestikmi na Tour de France 2024.

Mladý Belgičan dúfa, že Mikel Landa bude jeho Sepp Kuss v roku 2024: „Máme Asgreena, Lampaerta,… V tomto teréne sa vôbec nebojím. Potom už len treba nájsť rovnováhu medzi silnými vrchármi, čistými vrchármi a skutočnými majstrami ako je Sepp Kuss.“

„Dúfajme, že sme toho jazdca s Landom. Naozaj verím, že to dokáže. Myslím si, že jeho najlepšie roky boli, keď pretekal ako domestik, keď pomáhal Froomovi.“

Evenepoel: Musíme zlepšiť vedu aj výživu okolo tímu na Grand Tour

„Ak dokážeme zlepšiť viac vecí – vedu, výživu, len veci okolo tímu na Grand Tour – myslím, že môžeme byť rýchlo na rovnakej úrovni ako UAE a Jumbo,“ povedal Evenepoel.

„V tíme máme veľa vedomostí, najmä my jazdci. Vieme veľa o tom, ako fungujú ostatní, pretože v pelotóne už nie sú takmer žiadne tajomstvá.“

„Mali sme soigneura [ktorý sa pripojil k Soudal-Quickstep] z Ineosu a dal nám všetky tajomstvá. Čo je v taškách s jedlom, fľaškách a ako urobiť ryžové koláčiky, čo je pre nás veľký rozdiel oproti minulému roku. Všetky tieto maličkosti nám môžu pomôcť dostať sa na najvyššiu úroveň.“

„Verím, že naozaj môžeme… Potrebujeme len zlepšiť úroveň tímu Grand Tour. Ak medzi domestikmi existuje konkurencia, úroveň sa zvýši. Len na to treba tých najlepších.“

„Verím v neho [Alaphilippe] ako superdomestika. Môže mať super dni a dni voľna, ako všetci superdomestikovia, ale ak je na najvyššej úrovni, môže byť v desiatke najlepších vrchárov na svete,“ dodáva Remco Evenepoel.

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu