Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Video: Záverečných 5 km boja Martina Svrčeka o medailu na Majstrovstvách sveta

Jazdci v skupine prenasledovateľov nechceli spolupracovať s Martinom Svrčekom, a tak napokon šprintovali o striebro a bronz.
Martin Sarvaš
 Video: Záverečných 5 km boja Martina Svrčeka o medailu na Majstrovstvách sveta

Martin Svrček získal pre Slovensko bronzovú medailu na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike mužov do 23 rokov.

Svrček predviedol na 168,4 km dlhej trati s prevýšením 2000 metrov obdivuhodný výkon, keď najprv dlho viedol hlavnú skupinu na mestských okruhoch a neskôr bol veľkú väčšinu času aj na čele skupiny prenasledovateľov.

Keď zostávalo do cieľa 26 km, do sólo úniku sa dostal francúzsky cyklista Axel Laurance. Za ním ho prenasledovala skupina s Martinom Svrčekom, ktorý sa viackrát pokúsil zbaviť súperov, ale vždy dokázali zareagovať na zrýchlenie mladého Slováka.

Pozrite si tiež

Štyria jazdci však nechceli so Svrčekom spolupracovať, takže Laurance si aj v záverečnom udržiaval náskok okolo 15 sekúnd.

Prenasledovatelia sa priblížili k Laurancovi na 12 sekúnd, ale potom sa jazdci začali po sebe obzerať a náskok opäť narástol.

Axel Laurance si napokon po 26 km sóle vybojoval titul majstra sveta a v šprintérskom súboji o zvyšné medaily bol najrýchlejší Portugalec António Morgado pred tretím Martinom Svrčekom.

Video zo záverečných 5 km na MS mužov do 23 rokov:

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu