Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Záverečných 5 km boja Martina Svrčeka o medailu na Majstrovstvách sveta

Jazdci v skupine prenasledovateľov nechceli spolupracovať s Martinom Svrčekom, a tak napokon šprintovali o striebro a bronz.
Martin Sarvaš
 Video: Záverečných 5 km boja Martina Svrčeka o medailu na Majstrovstvách sveta

Martin Svrček získal pre Slovensko bronzovú medailu na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike mužov do 23 rokov.

Svrček predviedol na 168,4 km dlhej trati s prevýšením 2000 metrov obdivuhodný výkon, keď najprv dlho viedol hlavnú skupinu na mestských okruhoch a neskôr bol veľkú väčšinu času aj na čele skupiny prenasledovateľov.

Keď zostávalo do cieľa 26 km, do sólo úniku sa dostal francúzsky cyklista Axel Laurance. Za ním ho prenasledovala skupina s Martinom Svrčekom, ktorý sa viackrát pokúsil zbaviť súperov, ale vždy dokázali zareagovať na zrýchlenie mladého Slováka.

Pozrite si tiež

Štyria jazdci však nechceli so Svrčekom spolupracovať, takže Laurance si aj v záverečnom udržiaval náskok okolo 15 sekúnd.

Prenasledovatelia sa priblížili k Laurancovi na 12 sekúnd, ale potom sa jazdci začali po sebe obzerať a náskok opäť narástol.

Axel Laurance si napokon po 26 km sóle vybojoval titul majstra sveta a v šprintérskom súboji o zvyšné medaily bol najrýchlejší Portugalec António Morgado pred tretím Martinom Svrčekom.

Video zo záverečných 5 km na MS mužov do 23 rokov:

Aktuality

18:19 Nový Trek Top Fuel Gen 4 má aktualizovanú geometriu a vylepšenú kinematiku, navyše z neho môže byť mullet.

Modelový ročník Trek Top Fuel 2025 Gen 4 je skôr prepracovaným modelom tretej generácie než prevratnou novinkou v ponuke výrobcu. Ponúka však niektoré vylepšenia, ktoré možno oceníte.

15:58 Tadej Pogačar prekonal na Tour de France ďalší historický rekord šialeným výkonom v stúpaní Plateau de Beille.

Rekord Marca Pantaniho z roku 1998 prekonal o tri a pol minúty. V 15,8-kilometrovom stúpaní s prevýšením 1235 metrov mal za necelých 40 minút neuveriteľne vysoký priemerný výkon 6.98 ᵉW/Kg resp. 460 wattov.

15:54 Richard Tandara skončil na výbornom 2. mieste v medzinárodných zjazdových pretekoch v Saalbachu.

Propain Rookies Cup pokračoval svojím tretím kolom, ktoré sa uskutočnilo v rakúskom Saalbachu. Ide o medzinárodné preteky, ktoré lákajú množstvo mladých jazdcov a dá sa povedať, že sa tu stretávajú budúci elitní jazdci svetového pohára v zjazde.

14:07 Fotogaléria: Najlepšie momenty 15. etapy Tour de France 2024.

Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour tretím etapovým víťazstvom. Pozrite si skvelé fotografie z pätnástej etapy Tour de France 2024.

12:36 Rasťo Baránek vyhral zjazdové preteky v poľskej Czarnej Góre.

Preteky boli zaradené do seriálu českého pohára a odjazdili sa na náročnej zjazdovej trati s premenlivými podmienkami.

Zavrieť reklamu