Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Bolo by lepšie, keby obaja mlčali, hovorí Remco Evenepoel o vyjadreniach svojho otca a Patricka Lefevra

Evenepoel reaguje na špekulácie o jeho prestupe do iného tímu. Jeho otec Patrick sa vyjadril, že prestup mladého Belgičana je stále možný, zatiaľ čo šéf tímu Soudal Quick-Step hovorí o žalobe, ak by predčasne ukončil zmluvu, ktorú má podpísanú do roku 2026.
Martin Sarvaš
Bolo by lepšie, keby obaja mlčali, hovorí Remco Evenepoel o vyjadreniach svojho otca a Patricka Lefevra

Remco Evenepoel na Giro d'Italia 2023. Foto: Marco Alpozzi/LaPresse

O jednom z najväčších talentov súčasnej cyklistiky, Remcovi Evenepoelovi, sa už dlhšie špekuluje, že by mohol prestúpiť z tímu Soudal Quick-Step do iného tímu, a to aj napriek tomu, že má s belgickým tímom podpísanú zmluvu do roku 2026.

Najväčší záujem má o Evenepoela tím Ineos Grenadiers, ktorý sa ani netají snahou získať 23-ročného cyklistu.

Otec Remca Evnepoela, Patrick Evenepoel, ktorý pôsobí ako agent svojho syna, potvrdil možný prestup vo vyjadrení pre denník La Derniere Heure.

Manažér tímu Soudal-QuickStep Patrick Lefevere označil komentáre otca Remca Evenepoela, že majster sveta by mohol opustiť belgický tím, za „hlúpe“, pričom varoval, že nerešpektovanie zmluvy môže viesť k právnym krokom.

Prestup zvažuje, aby mohol bojovať o žltý na Tour de France

„Mal som kontakt s piatimi veľkými tímami, z ktorých tri boli veľmi konkrétne,“ cituje La Derniere Heure Patricka Evenepoela.

„Je to logické, keďže Soudal-Quick Step si nie je istý, či bude schopný ponúknuť Remcu záruku, že bude môcť bojovať budúci rok o víťazstvo na Tour de France. Možno o tri roky to tak bude, ale Remco chce byť od budúceho roka na Tour s najlepšími. Remcov sen je vyhrať Tour,“ povedal Patrick Evenepoel.

Patrick Evenepoel odmietol poskytnúť záruky, že jeho syn bude rešpektovať jeho zmluvu a zostane v Soudal-QuickStep v roku 2024.

„Najprv treba vidieť, ako sa tím vyvíja. Remco chce zostať pod podmienkou, že urobí všetko preto, aby mohol byť konkurencieschopný budúce leto na Tour. Aby však tím mohol bojovať s Vingegaardom a Pogačarom, musi urobiť nie jeden krok vpred, ale štyri alebo päť,“ dodal otec Remca Evenepoela.

Lefevere: Dôsledky prípadného odchodu sú nevyčísliteľné

Šéf QuickStepu Patrick Lefevere pohrozil žalobou v prípad porušenia zmluvy, ktorá by mala trvať až do konca roka 2026.

Aby mohol Evenepoel odísť, musel by sa dohodnúť na predčasnom ukončení zmluvy a iný tím by ho musel „vykúpiť“ zo zmluvy vyplatením svojho platu tímu.

Lefevere však takúto myšlienku vyvracal s odvolaním sa na riziko právnych krokov zo strany jeho sponzorov a obrovským dopadom, ktorý by mala strata Evenepoela na jeho tím.

„Veľmi ma to nevydesí, ale je to od neho hlúpe,“ povedala Lefevere.

„Minulý týždeň Remco povedal, že tieto ‚kecy‘ sa musia skončiť. Sotva po týždni jeho otec tvrdí opak. Rodina Evenepoelovcov by si mala zladiť husle.“

„Náš tím podniká kroky vo všetkých oblastiach. Dôsledky prípadného odchodu sú nevyčísliteľné, pre neho aj pre nás. Nechcel by som byť v jeho koži. Ak nerešpektujete svoju zmluvu, budete zažalovaní. Bola by to katastrofa aj pre našich sponzorov.“

Remco Evenepoel: Bolo by lepšie, keby obaja mlčali

Po vyjadreniach Patricka Evenepoela a Patricka Lefevra o prestupe Remca do iného tímu, povedal svoje pred štartom na svetovom šampionáte v Glasgowe aj samotný jazdec, ktorému sa zjavne nepáčia zbytočné špekulácie z oboch strán.

„Všetci by mali byť ticho. Len ma musia nechať robiť, čo mám robiť. Viem veľmi dobre, čo mám robiť. Môj otec aj Patrick by mali radšej mlčať,“ povedal Remco Evenepoel v rozhovore pre portál Sporza.

Remcovi Evenepoelovi sa nepodarilo obhájiť dúhový dres majstra sveta po dominantnom výkone Mathieu van der Poela v Glasgowe.

 

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu