Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Evenepoel bude budúci rok jazdiť za Ineos, hovorí Contador po víťazstve Belgičana na svetovom šampionáte v časovke

Bývalý profesionál Alberto Contador tvrdí, že prestup Remca Evenepoela do tímu Ineos Grenadiers je "verejné tajomstvo" a vraj s ním odíde do Ineosu aj niekoľko tímových kolegov.
Martin Sarvaš
Evenepoel bude budúci rok jazdiť za Ineos, hovorí Contador po víťazstve Belgičana na svetovom šampionáte v časovke

O jednom z najväčších talentov súčasnej cyklistiky, Remcovi Evenepoelovi, sa už dlhšie špekuluje, že by mohol prestúpiť z tímu Soudal Quick-Step do iného tímu, a to aj napriek tomu, že má s belgickým tímom podpísanú zmluvu do roku 2026.

Najväčší záujem má o Evenepoela tím Ineos Grenadiers, ktorý sa ani netají snahou získať 23-ročného cyklistu.

Remco Evenepoel vyhral v Škótsku Majstrovstvá sveta v individuálnej časovke a po týchto pretekoch sa nečakane vyjadril bývalý profesionálny cyklista Alberto Contador pre Eurosport, že Belgičan skutočne odíde do Ineosu.

„Je verejným tajomstvom, že Evenepoel bude budúci rok jazdiť za Ineos. A privedie so sebou aj niektorých súčasných tímových kolegov,“ povedal Contador.

Patrick Lefevere reaguje na vyhlásenie Contadora

Śéf tímu Soudal – Quick-Step Patrick Lefevere zaeragoval na vyhlásenie Contadora: „Počul som, že Alberto Contador v celej svojej múdrosti považoval za vhodné vyhlásiť v televízii, že Remco bude budúci rok jazdiť pre Ineos. Nebudem plytvať ďalšími slovami o tomto príbehu, ale všimnite si, že Remco sa stal majstrom sveta v časovke ako jazdec tímu Soudal – Quick-Step.“

„Ak by nášmu tímu skutočne chýbalo vedecké know-how, určite by to nefungovalo. Časovka nie je disciplína, ktorú vyhráte s mokrým prstom,“ pokračoval Lefevere.

Pozrite si tiež

„Teraz je v tlači veľa správ, že prichádzame na budúci rok s Georgom Bennettom, aby posilnil vrchársky tímu. Až do odvolania: momentálne mi ho ponúkajú iba manažéri zo všetkých strán,“ povedal.

„Aby som bol úprimný: všetky tie príbehy odvádzajú pozornosť od jazdcov, ktorých momentálne máme. Ako som už spomínal ľudia si pamätajú len štyridsaťosem hodín, ale minulý rok sme na Vuelte pretekali s Remcom a piatimi ďalšími jazdcami. Kvôli pádu a chorobe sme prišli o Juliana Alaphilippa a Pietera Serryho skôr, než sa to všetko začalo. A napriek tomu Remco a spol vyhrali,“ dodal Patrick Lefevere.

Prestup zvažuje, aby mohol bojovať o žltý na Tour de France

Otec Remca Evnepoela, Patrick Evenepoel, ktorý pôsobí ako agent svojho syna, potvrdil možný prestup vo vyjadrení pre denník La Derniere Heure.

„Mal som kontakt s piatimi veľkými tímami, z ktorých tri boli veľmi konkrétne,“ cituje La Derniere Heure Patricka Evenepoela.

„Je to logické, keďže Soudal-Quick Step si nie je istý, či bude schopný ponúknuť Remcu záruku, že bude môcť bojovať budúci rok o víťazstvo na Tour de France. Možno o tri roky to tak bude, ale Remco chce byť od budúceho roka na Tour s najlepšími. Remcov sen je vyhrať Tour,“ povedal Patrick Evenepoel.

Patrick Evenepoel odmietol poskytnúť záruky, že jeho syn bude rešpektovať jeho zmluvu a zostane v Soudal-QuickStep v roku 2024.

„Najprv treba vidieť, ako sa tím vyvíja. Remco chce zostať pod podmienkou, že urobí všetko preto, aby mohol byť konkurencieschopný budúce leto na Tour. Aby však tím mohol bojovať s Vingegaardom a Pogačarom, musi urobiť nie jeden krok vpred, ale štyri alebo päť,“ dodal otec Remca Evenepoela.

Lefevere: Dôsledky prípadného odchodu sú nevyčísliteľné

Šéf QuickStepu Patrick Lefevere pohrozil žalobou v prípad porušenia zmluvy, ktorá by mala trvať až do konca roka 2026.

Aby mohol Evenepoel odísť, musel by sa dohodnúť na predčasnom ukončení zmluvy a iný tím by ho musel „vykúpiť“ zo zmluvy vyplatením svojho platu tímu.

Lefevere však takúto myšlienku vyvracal s odvolaním sa na riziko právnych krokov zo strany jeho sponzorov a obrovským dopadom, ktorý by mala strata Evenepoela na jeho tím.

„Veľmi ma to nevydesí, ale je to od neho hlúpe,“ povedala Lefevere.

„Minulý týždeň Remco povedal, že tieto ‚kecy‘ sa musia skončiť. Sotva po týždni jeho otec tvrdí opak. Rodina Evenepoelovcov by si mala zladiť husle.“

„Náš tím podniká kroky vo všetkých oblastiach. Dôsledky prípadného odchodu sú nevyčísliteľné, pre neho aj pre nás. Nechcel by som byť v jeho koži. Ak nerešpektujete svoju zmluvu, budete zažalovaní. Bola by to katastrofa aj pre našich sponzorov.“

Remco Evenepoel: Bolo by lepšie, keby obaja mlčali

Po vyjadreniach Patricka Evenepoela a Patricka Lefevra o prestupe Remca do iného tímu, povedal svoje pred štartom na svetovom šampionáte v Glasgowe aj samotný jazdec, ktorému sa zjavne nepáčia zbytočné špekulácie z oboch strán.

„Všetci by mali byť ticho. Len ma musia nechať robiť, čo mám robiť. Viem veľmi dobre, čo mám robiť. Môj otec aj Patrick by mali radšej mlčať,“ povedal Remco Evenepoel v rozhovore pre portál Sporza.

Aktuality

17:45 Phil Bauhaus vyhral v šprinte druhú etapu Okolo Slovinska a dostal sa do vedenia celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Alberto Dainese a tretí finišoval Luka Mezgec. Zo slovenského tímu Pierre Baguette sa najlepšie umiestnil 19-ročný Čech Daniel Vysočan, ktorý skončil na 46. mieste.

17:31 Tim Merlier porazil v šprinte Philipsena a vyhral druhú etapu Okolo Belgicka.

Jasper Philipsen skončil na druhom mieste a tretí finišoval Olav Kooij. S Merlierom v cieli oslavoval víťazstvo aj Slovák Martin Svrček, ktorý na belgickom etapáku plní úlohu domestika tímu Soudal Quick-Step.

17:16 Adam Yates vyhral horskú 5. etapu Okolo Švajčiarska a potvrdil pozíciu lídra celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Yatesov tímový kolega Joao Almeida a skvelý výkon predviedol Egan Bernal, ktorý finišoval na treťom mieste. V rovnakom poradí, ako prišli do cieľa prví traja jazdci, je momentálne aj stav celkového hodnotenia.

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Zavrieť reklamu