Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Evenepoel bude budúci rok jazdiť za Ineos, hovorí Contador po víťazstve Belgičana na svetovom šampionáte v časovke

Bývalý profesionál Alberto Contador tvrdí, že prestup Remca Evenepoela do tímu Ineos Grenadiers je "verejné tajomstvo" a vraj s ním odíde do Ineosu aj niekoľko tímových kolegov.
Martin Sarvaš
Evenepoel bude budúci rok jazdiť za Ineos, hovorí Contador po víťazstve Belgičana na svetovom šampionáte v časovke

O jednom z najväčších talentov súčasnej cyklistiky, Remcovi Evenepoelovi, sa už dlhšie špekuluje, že by mohol prestúpiť z tímu Soudal Quick-Step do iného tímu, a to aj napriek tomu, že má s belgickým tímom podpísanú zmluvu do roku 2026.

Najväčší záujem má o Evenepoela tím Ineos Grenadiers, ktorý sa ani netají snahou získať 23-ročného cyklistu.

Remco Evenepoel vyhral v Škótsku Majstrovstvá sveta v individuálnej časovke a po týchto pretekoch sa nečakane vyjadril bývalý profesionálny cyklista Alberto Contador pre Eurosport, že Belgičan skutočne odíde do Ineosu.

„Je verejným tajomstvom, že Evenepoel bude budúci rok jazdiť za Ineos. A privedie so sebou aj niektorých súčasných tímových kolegov,“ povedal Contador.

Patrick Lefevere reaguje na vyhlásenie Contadora

Śéf tímu Soudal – Quick-Step Patrick Lefevere zaeragoval na vyhlásenie Contadora: „Počul som, že Alberto Contador v celej svojej múdrosti považoval za vhodné vyhlásiť v televízii, že Remco bude budúci rok jazdiť pre Ineos. Nebudem plytvať ďalšími slovami o tomto príbehu, ale všimnite si, že Remco sa stal majstrom sveta v časovke ako jazdec tímu Soudal – Quick-Step.“

„Ak by nášmu tímu skutočne chýbalo vedecké know-how, určite by to nefungovalo. Časovka nie je disciplína, ktorú vyhráte s mokrým prstom,“ pokračoval Lefevere.

Pozrite si tiež

„Teraz je v tlači veľa správ, že prichádzame na budúci rok s Georgom Bennettom, aby posilnil vrchársky tímu. Až do odvolania: momentálne mi ho ponúkajú iba manažéri zo všetkých strán,“ povedal.

„Aby som bol úprimný: všetky tie príbehy odvádzajú pozornosť od jazdcov, ktorých momentálne máme. Ako som už spomínal ľudia si pamätajú len štyridsaťosem hodín, ale minulý rok sme na Vuelte pretekali s Remcom a piatimi ďalšími jazdcami. Kvôli pádu a chorobe sme prišli o Juliana Alaphilippa a Pietera Serryho skôr, než sa to všetko začalo. A napriek tomu Remco a spol vyhrali,“ dodal Patrick Lefevere.

Prestup zvažuje, aby mohol bojovať o žltý na Tour de France

Otec Remca Evnepoela, Patrick Evenepoel, ktorý pôsobí ako agent svojho syna, potvrdil možný prestup vo vyjadrení pre denník La Derniere Heure.

„Mal som kontakt s piatimi veľkými tímami, z ktorých tri boli veľmi konkrétne,“ cituje La Derniere Heure Patricka Evenepoela.

„Je to logické, keďže Soudal-Quick Step si nie je istý, či bude schopný ponúknuť Remcu záruku, že bude môcť bojovať budúci rok o víťazstvo na Tour de France. Možno o tri roky to tak bude, ale Remco chce byť od budúceho roka na Tour s najlepšími. Remcov sen je vyhrať Tour,“ povedal Patrick Evenepoel.

Patrick Evenepoel odmietol poskytnúť záruky, že jeho syn bude rešpektovať jeho zmluvu a zostane v Soudal-QuickStep v roku 2024.

„Najprv treba vidieť, ako sa tím vyvíja. Remco chce zostať pod podmienkou, že urobí všetko preto, aby mohol byť konkurencieschopný budúce leto na Tour. Aby však tím mohol bojovať s Vingegaardom a Pogačarom, musi urobiť nie jeden krok vpred, ale štyri alebo päť,“ dodal otec Remca Evenepoela.

Lefevere: Dôsledky prípadného odchodu sú nevyčísliteľné

Šéf QuickStepu Patrick Lefevere pohrozil žalobou v prípad porušenia zmluvy, ktorá by mala trvať až do konca roka 2026.

Aby mohol Evenepoel odísť, musel by sa dohodnúť na predčasnom ukončení zmluvy a iný tím by ho musel „vykúpiť“ zo zmluvy vyplatením svojho platu tímu.

Lefevere však takúto myšlienku vyvracal s odvolaním sa na riziko právnych krokov zo strany jeho sponzorov a obrovským dopadom, ktorý by mala strata Evenepoela na jeho tím.

„Veľmi ma to nevydesí, ale je to od neho hlúpe,“ povedala Lefevere.

„Minulý týždeň Remco povedal, že tieto ‚kecy‘ sa musia skončiť. Sotva po týždni jeho otec tvrdí opak. Rodina Evenepoelovcov by si mala zladiť husle.“

„Náš tím podniká kroky vo všetkých oblastiach. Dôsledky prípadného odchodu sú nevyčísliteľné, pre neho aj pre nás. Nechcel by som byť v jeho koži. Ak nerešpektujete svoju zmluvu, budete zažalovaní. Bola by to katastrofa aj pre našich sponzorov.“

Remco Evenepoel: Bolo by lepšie, keby obaja mlčali

Po vyjadreniach Patricka Evenepoela a Patricka Lefevra o prestupe Remca do iného tímu, povedal svoje pred štartom na svetovom šampionáte v Glasgowe aj samotný jazdec, ktorému sa zjavne nepáčia zbytočné špekulácie z oboch strán.

„Všetci by mali byť ticho. Len ma musia nechať robiť, čo mám robiť. Viem veľmi dobre, čo mám robiť. Môj otec aj Patrick by mali radšej mlčať,“ povedal Remco Evenepoel v rozhovore pre portál Sporza.

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu