Zoznam všetkých prestupov jazdcov v profesionálom pelotóne pre sezónu 2024
Najväčšími menami, ktoré v budúcom roku zmenia tímy sú zatiaľ Primož Roglič, Cian Uijtdebroeks, Tao Geoghegan Hart, Fabio Jakobsen, Caleb Ewan, Matteo Jorgensen, Mikel Landa, Arnaud Démare, Nils Politt, Sam Bennett, Magnus Cort, Pavel Sivakov, Matteo Trentin či Dani Martinez.
Do profesionálneho pelotónu sa po ročnej pauze pre dopingovú aféru vracia Nairo Quintana, ktorý bude pretekať za Movistar.
Koniec roku 2023 tiež znamená ukončenie profesionálnej kariéry pre mnoho veľkých mien: Peter Sagan, Rohan Dennis, José Herrada, Zdeněk Štybar, Thibaut Pinot, Greg Van Avermaet, Daryl Impey či Luis León Sánchez.
Pozrite si všetky prestupy v profesionálnom pelotóne, ktoré sú už oficiálne potvrdené.
Decathlon AG2R La Mondiale
- Prichádza: Dries De Bondt (Alpecin-Deceuninck), Gianluca Pollefliet (Lotto Dstny Development), Bruno Armirail (Groupama-FDJ), Sam Bennett (Bora-Hansgrohe), Victor Lafay (Cofidis), Sander De Pestel (Flanders-Baloise)
- Odchádza: Clément Venturini (Arkéa Samsic), Marc Sarreau (Groupama-FDJ)
Alpecin-Deceuninck
- Prichádza: Henri Uhlig (Alpecin-Deceuninck Development Team)
- Odchádza: Stefano Oldani (Cofidis), Kristian Sbaragli (Corratec-Selle Italia), Jakub Mareczko (Corratec-Selle Italia), Dries De Bondt (Decathlon AG2R La Mondiale)
Arkéa Samsic
- Prichádza: Arnaud Démare (Groupama-FDJ), Miles Scotson (Groupama-FDJ), Clément Venturini (AG2R Citroën), Laurens Huys (Intermarché-Circus-Wanty), Vincenzo Albanese (EOLO-Kometa), Raúl Pierna García (Equipo Kern Pharma)
- Odchádza: Clément Russo (Groupama-FDJ), Andrii Ponomar (Corratec-Selle Italia), Warren Barguil (dsm-firmenich), Hugo Hofstetter (Israel-Premier Tech)
Astana Qazaqstan
- Prichádza: Max Kanter (Movistar), Ide Schelling (Bora-Hansgrohe), Anthon Charmig (Uno-X), Lorenzo Fortunato (EOLO-Kometa), Henok Mulubrhan (Green Project-Bardiani CSF-Faizanè), Davide Ballerini (Soudal Quick-Step), Nicolas Vinokurov a Harold Martín López (Astana Qazaqstan Development), Michael Mørkøv (Soudal Quick-Step), Rüdi Selig (Lotto Dstny), Anton Kuzmin (Almaty Astana Motors), Daniil Marukhin (Vino SKO), Santiago Umba (GW Shimano-Sidermec), Michele Gazzoli (Astana Qazaqstan Development)
- Odchádza: Fabio Felline (Lidl-Trek), Javier Romo (Movistar), Gianni Moscon (Soudal Quick-Step), Martin Laas (Ferei Quick-Panda Podium Mongolia)
Bahrain-Victorious
- Prichádza: Finlay Pickering (Trinity Racing), Žak Eržen a Kasper Borremans (Cycling Team Friuli ASD), Max van der Meulen (Cycling Team Friuli ASD), Torstein Træen (Uno-X)
- Odchádza: Jonathan Milan (Lidl-Trek), Mikel Landa (Soudal-Quick Step), Filip Maciejuk (Bora-Hansgrohe)
Bora-Hansgrohe
- Prichádza: Dani Martínez (Ineos Grenadiers), Matteo Sobrero (Jayco AlUla), Emil Herzog (Hagens Berman Axeon), Alexander Hajek (Tirol KTM), Roger Adrià (Equipo Kern Pharma), Sam Welsford (dsm-firmenich), Primož Roglič (Jumbo-Visma), Filip Maciejuk (Bahrain-Victorious)
- Odchádza: Cian Uijtdebroeks (Jumbo-Visma), Ide Schelling (Astana Qazaqstan), Patrick Konrad (Lidl-Trek), Matt Walls (Groupama-FDJ), Matteo Fabbro (Polti-Kometa), Sam Bennett (Decathlon AG2R La Mondiale)
Cofidis
- Prichádza: Ludovic Robeet (Bingoal WB), Nolann Mahoudo (CIC U Nantes Atlantique), Nicolas Debeaumarché (St Michel-Mavi-Auber93), Stefano Oldani (Alpecin-Deceuninck), Gorka Izagirre (Movistar), Oliver Knight (AVC Aix-en-Provence), Milan Fretin (Flanders-Baloise), Aimé De Gendt (Intermarché-Circus-Wanty), Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health), Kenny Elissonde (Lidl-Trek), Ben Hermans (Israel-Premier Tech)
- Odchádza: Rémy Rochas (Groupama-FDJ), Simone Consonni (Lidl-Trek), Max Walscheid (Jayco AlUla), Alexandre Delettre (St Michel – Mavic – Auber93), Victor Lafay (Decathlon AG2R La Mondiale)
dsm-firmenich PostNL
- Prichádza: Fabio Jakobsen (Soudal Quick-Step), Warren Barguil (Arkéa Samsic), Gijs Leemreize a Timo Roosen (Jumbo-Visma), Bram Welten (Groupama-FDJ), Frank van den Broek, Enzo Leijnse, Patrick Eddy (all Development Team dsm-firmenich), Emils Liepinš (Lidl-Trek), Julius van den Berg (EF Education-EasyPost)
- Odchádza: Alberto Dainese, Florian Stork, Marius Mayrhofer (all Tudor Pro Cycling), Andreas Leknessund a Jonas Iversby Hvideberg (Uno-X), Henri Vandenabeele (Lotto Dstny), Harm Vanhoucke (Lotto Dstny), Sam Welsford (Bora-Hansgrohe)
EF Education-EasyPost
- Prichádza: Archie Ryan (Jumbo-Visma Development), Darren Rafferty (Hagens Bermans Axeon), Jack Rootkin-Gray (Saint Piran), Lukas Nerurkar (Trinity Racing), Harry Sweeny (Lotto Dstny), Rui Costa (EF Education-EasyPost), Yuhi Todome (EF Education-Nippo Development)
- Odchádza: Magnus Cort (Uno-X), Julius van den Berg (dsm-firmenich PostNL), Jonathan Caicedo (Petrolike)
Groupama-FDJ
- Prichádza: Clément Russo (Arkéa Samsic), Sven Erik Bystrøm (Intermarché-Circus-Wanty), Rémy Rochas (Cofidis), Eddy Le Huitouze (Equipe continentale Groupama-FDJ), Jardi Christiaan van der Lee (Willebrord Wil Vooruit), Michael Valgren (EF Education-NIPPO Development), Matt Walls (Bora-Hansgrohe), Cyril Barthe (Burgos-BH), Marc Sarreau (AG2R Citroën)
- Odchádza: Arnaud Démare, Miles Scotson (both Arkéa Samsic), Jake Stewart (Israel-Premier Tech), Bruno Armirail (Decathlon AG2R La Mondiale)
Ineos Grenadiers
- Prichádza: Andrew ‚AJ‘ August (neo-pro), Óscar Rodríguez (Movistar), Tobias Foss (Jumbo-Visma)
- Odchádza: Tao Geoghegan Hart (Lidl-Trek), Ben Tulett (Jumbo-Visma), Dani Martínez (Bora-Hansgrohe), Luke Plapp (Jayco AlUla)
Intermarché-Circus-Wanty
- Prichádza: Roel van Sintmaartensdijk, Alexy Faure Prost (both Circus-ReUz-Technord), Vito Braet (Flanders-Baloise), Kevin Colleoni (Jayco-AlUla), Alexy Faure Prost (Circus-ReUz-Technord)
- Odchádza: Sven Erik Bystrøm (Groupama-FDJ), Laurens Huys (Arkéa-Samsic), Niccolò Bonifazio (Corratec-Selle Italia), Aimé De Gendt (Cofidis), Loïc Vliegen (Bingoal) Rui Costa (EF Education-EasyPost)
Jayco AlUla
- Prichádza: Mauro Schmid (Soudal Quick-Step), Davide De Pretto (Zalf Euromobil Fior), Max Walscheid (Cofidis), Luke Plapp (Ineos Grenadiers)
- Odchádza: Matteo Sobrero (Bora-Hansgrohe), Kevin Colleoni (Intermarché-Circus-Wanty), Caleb Ewan (Lott-Dstny)
Visma-Lease a Bike
- Prichádza: Matteo Jorgensen (Movistar), Ben Tulett (Ineos Grenadiers), Bart Lemmen (Human Powered Health), Cian Uijtdebroeks (Bora-Hansgrohe)
- Odchádza: Sam Oomen (Lidl-Trek), Primož Roglič (Bora-Hansgrohe), Tobias Foss (Ineos Grenadiers)
Lidl-Trek
- Prichádza: Jonathan Milan (Bahrain-Victorious), Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers), Fabio Felline (Lidl-Trek), Simone Consonni (Cofidis), Patrick Konrad (Bora-Hansgrohe), Andrea Bagioli (Soudal Quick-Step), Ryan Gibbons (UAE Team Emirates), Sam Oomen (Jumbo-Visma), Tim Declercq (Soudal Quick-Step)
- Odchádza: Filippo Baroncini (UAE Team Emirates), Markus Hoelgaard (Uno-X), Jon Aberasturi (Euskaltel-Euskadi), Marc Brustenga (Equipo Kern Pharma), Kenny Elissonde (Cofidis), Emils Liepinš (dsm-firmenich PostNL)
Movistar
- Prichádza: Davide Formolo (UAE Team Emirates), Rémi Cavagna (Soudal Quick-Step), Pelayo Sánchez (Burgos-BH), Carlos Canal (Euskaltel-Euskadi), Javier Romo (Astana Qazaqstan), Manlio Moro (Zalf Euromobil Fior), Jon Barrenetxea (Caja Rural-Seguros RGA), Javier Romo (Astana Qazaqstan), Pelayo Sánchez (Burgo-BH), Carlos Canal (Euskatel-Euskadi)
- Odchádza: Max Kanter (Astana Qazaqstan), Matteo Jorgensen (Jumbo-Visma), Gorka Izagirre (Cofidis), Juri Hollmann (Alpecin-Deceuninck), Óscar Rodríguez (Ineos Grenadiers), Lluís Mas (Illes Balears Arabay Cycling)
Soudal Quick-Step
- Prichádza: Luke Lamperti (Trinity Racing), Mikel Landa (Bahrain Victorious), Ayco Bastiaens (Alpecin-Deceuninck Development Team), Jordi Warlop (Soudal Quick-Step Devo), Gianni Moscon (Astana-Qazaqstan), Paul Magnier (Trinity)
- Odchádza: Mauro Schmid (Jayco-AlUla), Ethan Vernon (Israel-Premier Tech), Fabio Jakobsen (dsm-firmenich), Andrea Bagioli (Lidl-Trek), Davide Ballerini (Astana Qazaqstan), Jannik Steimle (Q36.5 Pro Cycling), Florian Sénéchal (Arkéa-B&B Hotels), Tim Declercq (Lidl-Trek), Michael Mørkøv (Astana-Qazaqstan), Stan Van Tricht (Alpecin-Deceunick), Rémi Cavagna (Movistar)
UAE Team Emirates
- Prichádza: Pavel Sivakov (UAE Team Emirates), Nils Politt (Bora-Hansgrohe), António Morgado (Hagens Berman Axeon), Igor Arrieta (Equipo Kern Pharma), Filippo Baroncini (Lidl-Trek)
- Odchádza: Matteo Trentin (Tudor Pro Cycling), Pascal Ackermann (Israel-Premier Tech), Ryan Gibbons (Lidl-Trek), George Bennett (Israel-Premier Tech), Davide Formolo (Movistar), Felix Groß (Rad-Net Oßwald)