Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: Peter Sagan na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike XCO

Pozrite si skvelé fotografie Petra Sagana zo svetového šampionátu v cross country XCO v Škótsku.
Martin Sarvaš
 Fotogaléria: Peter Sagan na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike XCO

Peter Sagan však na svetovom šampionáte nedosiahol výsledky, aké očakával, a sám priznal, že bude musieť upraviť svoje tréningy, aby sa dokázal vyrovnať profesionálom v horskej cyklistike.

V disciplíne krátky okruh XCC skončil Sagan v Škótsku na 37. mieste a v XCO prišiel do cieľa až na 63. mieste.

Išlo mi vybuchnúť telo. Napuchol som ako žaba. Asi si budem musieť upraviť tréningy na úplne iný druh výkonu ako na cestu, lebo nie som na takéto ‚výbuchy‘ zvyknutý,“ povedal Peter Sagan po pretekoch na krátkom okruhu.

Sezóna 2023 je pre Petra Sagana poslednou v profesionálnom cestnom pelotóne a už na začiatku roka oznámil, že plánuje ukončiť kariéru, v ktorej sa stal jedným z najlepších cyklistov v histórii.

Pôvodne plánoval pokračovať aj v roku 2024 v tíme TotalEnergies, ale po účasti na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike v Škótsku potvrdil, že budúci rok sa pripojí k horskému tímu Specialized Factory Racing.

Keď Sagan odchádzal z Bora-Hansgrohe do TotalEnergies, stále dosahoval výborné výsledky, pričom si so sebou priniesol aj svojho dlhoročného sponzora vybavenia Specialized. Po dvoch slabých rokoch vo francúzskom tíme sa však rozhodol vzdať cesty a naplno pretekať v teréne.

„Tento rok musím ešte skončiť na ceste s tímom TotalEnergies. Uvidíme na budúcu sezónu. Musím absolvovať Plouay (Bretagne Classic – Ouest-France 3. septembra) a v polovici septembra mám ďalšie preteky a dokončiť sezónu poslednými pretekmi vo Vendee (Tour de Vendée 1. októbra) vo Francúzsku,“ povedal Peter Sagan.

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu