Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Peter Sagan sa pripojí do tímu Specialized Factory Racing v sezóne 2024

Po ukončení kariéry v profesionálnom cestnom pelotóne mal Sagan pôvodne pokračovať v tíme TotalEnergies, ale napokon sa rozhodol pripojiť k horskému tímu Specializedu.
Martin Sarvaš
Peter Sagan sa pripojí do tímu Specialized Factory Racing v sezóne 2024

Majstrovstvá sveta v horskej cyklistike XCO, Glentress Forest 2023. Foto: Instagram @pipecano_photo

Sezóna 2023 je pre Petra Sagana poslednou v profesionálnom cestnom pelotóne a už na začiatku roka oznámil, že plánuje ukončiť kariéru, v ktorej sa stal jedným z najlepších cyklistov v histórii.

Pôvodne plánoval pokračovať aj v roku 2024 v tíme TotalEnergies, ale po účasti na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike v Škótsku pre Cyclingnews potvrdil, že budúci rok sa pripojí k horskému tímu Specialized Factory Racing.

Keď Sagan odchádzal z Bora-Hansgrohe do TotalEnergies, stále dosahoval výborné výsledky, pričom si so sebou priniesol aj svojho dlhoročného sponzora vybavenia Specialized. Po dvoch slabých rokoch vo francúzskom tíme sa však rozhodol vzdať cesty a naplno pretekať v teréne.

Jeho účasť na majstrovstvách sveta v horskej cyklistike bola prvým krokom k návratu k disciplíne, s ktorou začínal a v roku 2008 dokonca vyhral v juniorskej kategórii titul majstra sveta.

Peter Sagan však na svetovom šampionáte nedosiahol výsledky, aké očakával, a sám priznal, že bude musieť upraviť svoje tréningy, aby sa dokázal vyrovnať profesionálom v horskej cyklistike.

V disciplíne krátky okruh XCC skončil Sagan v Škótsku na 37. mieste a v XCO prišiel do cieľa až na 63. mieste.

„Tento rok musím ešte skončiť na ceste s tímom TotalEnergies. Uvidíme na budúcu sezónu. Musím absolvovať Plouay (Bretagne Classic – Ouest-France 3. septembra) a v polovici septembra mám ďalšie preteky a dokončiť sezónu poslednými pretekmi vo Vendee (Tour de Vendée 1. októbra) vo Francúzsku,“ povedal Peter Sagan.

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu