Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Martin Svrček išiel ako Sagan v najlepších časoch a po neskutočnom výkone získal bronz na Majstrovstvách sveta

20-ročný slovenský cyklista skončil po obdivuhodnom na treťom mieste na svetovom šampionáte v cestnej cyklistike mužov do 23 rokov. Víťazom sa stal Francúz Axel Laurance po 26 km sóle a v šprinte prenasledovateľov predbehol Svrčeka Portugalec António Morgado.
Martin Sarvaš
Martin Svrček počas Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike mužov do 23 rokov, Glasgow 2023. Foto: Matej Červenka / Slovnský zväz cyklistiky

Martin Svrček získal pre Slovensko bronzovú medailu na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike mužov do 23 rokov.

Svrček predviedol na 168,4 km dlhej trati s prevýšením 2000 metrov obdivuhodný výkon, keď najprv dlho viedol hlavnú skupinu na mestských okruhoch a neskôr bol veľkú väčšinu času aj na čele skupiny prenasledovateľov.

Titul majstra sveta si vybojoval po 26 km sóle Francúz Axel Laurance a v šprinte za ním bol najrýchlejší Portugalec António Morgado a Martin Svrček prešiel cieľovou čiarou na treťom mieste len o pár centimetrov pred Britom Jackom Rootkin-Grayom.

Martin Svrček zaútočil z hlavnej skupiny, keď zostávalo 44 km do cieľa a po deviatich kilometroch sa dostal do prvej skupiny prenasledovateľov za štvoricou vedúcou Axel Laurance (Fra), Lorenzo Milesi (Tal), Jack Rootkin-Gray (Brit) a Moritz Kretschy (Nem).

Svrček bol v skupine s ďalšími tromi jazdcami Antóniom Morgadom (Por), Trymom Brennsæterom (Nor) a Ivánom Romeom (Špa).

20-ročný Slovák sa zjavne cítil stále dobre aj 30 km pred cieľom a väčšinu času bol na čele skupiny.

Pozrite si tiež

V predposlednom kole zrýchlil z vedúcej skupiny Axel Laurance a viackrát sa pokúsil zbaviť svojich súperov aj Svrček, ale ešte 23 km pred cieľom dokázali vždy zareagovať na zrýchlenie mladého Slováka a za lídrom zaostávali v tom čase o 21 sekúnd.

Pri prejazde cieľovou čiarou do posledného kola bol na čele osamotený Laurance a za ním bola 5-členná skupina prenasledovateľov s Martinom Svrčekom.

Štyria jazdci však nechceli so Svrčekom spolupracovať, takže Axel Laurance si udržiaval náskok okolo 20 sekúnd.

Prenasledovatelia sa priblížili k Laurancovi na 13 sekúnd, keď zostávalo 9 km pred cieľom, ale potom sa jazdci začali po sebe obzerať a náskok opäť narástol.

Axel Laurance si napokon po 26 km sóle vybojoval titul majstra sveta a v šprintérskom súboji o zvyšné medaily bol najrýchlejší Portugalec António Morgado pred tretím Martinom Svrčekom.

Výsledky Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike, Glasgow 2023 – muži do 23 rokov

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu