Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Peter Sagan o svojej budúcnosti: Chcem sa sústrediť na rodinu, seba a horskú cyklistiku

Trojnásobný majster sveta sa vyjadril, že ak sa mu bude na horskom bicykli dariť, bude pretekať dlhšie ako len budúci rok.
Martin Sarvaš
Peter Sagan o svojej budúcnosti: Chcem sa sústrediť na rodinu, seba a horskú cyklistiku

Peter Sagan so synom Marlonom na žilinských trailoch OKӨ Trails. Foto: instagram/@petosagan

Peter Sagan na začiatku roka oznámil oznámil, že rok 2023 bude jeho poslednou sezónou v profesionálnom WorldTour pelotóne a chystá sa ukončiť kariéru na cestnom bicykli.

Oznámil však aj svoje najbližšie ciele po ukončení kariéry – chce sa kvalifikovať na Olympijské hry v Paríži v roku 2024 na horskom bicykli.

Pred pár dňami ukončil Sagan v Paríži svoju poslednú účasť na Tour de France a najbližšie ho čakajú Majstrovstvá sveta v Glasgowe, kde bude pretekať nielen na cestnom, ale aj na horskom bicykli, aby získal body potrebné na kvalifikáciu na olympiádu.

Sagan o horskej cyklistike: Je tam ešte veľa otáznikov

V rozhovore pre CyclingWeekly sa Sagan vyjadril, že ak sa mu bude na horskom bicykli dariť, bude pretekať dlhšie ako len budúci rok.

„Tam, kde som začal, by som chcel aj skončiť,“ povedal Sagan, ktorý je juniorským majstrom sveta v horskej cyklistike z roku 2008 a na horskom bicykli vyrastal.

„Mám pred sebou ešte jeden rok horskej cyklistiky a stále neviem, či sa mi bude dariť, možno budem pokračovať v horskej cyklistike aj ďalej. Ak nie, po roku skončím. Je tam ešte veľa otáznikov,“ povedal Peter Sagan.

„Urobil som svoju prácu. Teraz sa chcem sústrediť na svoju rodinu, seba a tiež sa zabaviť na horskom bicykli,“ dodal.

„Už si nemám čo dokazovať“

„To, čo som urobil, som urobil a to je dobré. Je to tiež veľmi pekné obdobie môjho života – všetky veci, ktoré som dokázal v cestnej cyklistike. Ale každý raz musí skončiť,“ povedal Sagan

„Myslím, že sláva zostane; Už si nemám čo dokazovať.“

„Vždy som hovoril, že by som chcel ukončiť kariéru na horskom bicykli, pretože som na horskom bicykli začal. Na konci mojej kariéry ma to teší, pretože robím niečo, čo ma naozaj baví,“ povedal Sagan, keď oznamoval ukončenie kariéry na cestnom bicykli.

Chce tráviť čas so synom a žiť život nielen ako cyklista

„Je pre mňa dôležité tráviť čas so svojím synom Marlonom a vidieť život z rôznych uhlov, nielen ako cyklista. Nikdy nebolo mojím snom pretekať alebo byť profesionálnym jazdcom do 40 alebo 50 rokov.“

Sagan sa naposledy zúčastnil pretekov na horských bicykloch v disciplíne XCO na Olympijských hrách v Riu 2016, ale povedal, že jeho rozhodnutie pretekať v Paríži je predovšetkým o pôžitku.

„Nejde o medailu alebo niečo podobné. Ide skôr o to, čo chcem robiť. Už nie je tlak na to, či vyhrám alebo prehrám. Je to niečo, čo som vždy chcel, ukončiť kariéru na horskom bicykli a budúci rok je olympijský. Ale chcel som to urobiť pre seba a nie pre nikoho iného,“ dodal Peter Sagan.

Aktuality

13:41 Jonas Vingegaard je hrdinom Tour de France aj bez žltého dresu.

Tri mesiace pred štartom na Tour spadol a utrpel zlomeniny rebier, kľúčnej kosti a pneumotorax. V priebehu pár týždňov sa dokázal dostať do životnej formy, a aj keď zo zostavy tímu Visma vypadli kľúčoví domestici, Vingegaard predviedol neuveriteľné výkony.

Včera 14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

Včera 11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

Včera 10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

Včera 10:29 Tadej Pogačar nejde na Olympiádu v Paríži. Chcel by získať dúhový dres majstra sveta.

Čerstvý trojnásobný víťaz Tour de France sa vyjadril, že je príliš unavený a po náročnom programe, ktorý obsahoval kombináciu Giro-Tour, si potrebuje oddýchnuť.

Zavrieť reklamu