Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Peter Sagan o svojej budúcnosti: Chcem sa sústrediť na rodinu, seba a horskú cyklistiku

Trojnásobný majster sveta sa vyjadril, že ak sa mu bude na horskom bicykli dariť, bude pretekať dlhšie ako len budúci rok.
Martin Sarvaš
Peter Sagan o svojej budúcnosti: Chcem sa sústrediť na rodinu, seba a horskú cyklistiku

Peter Sagan so synom Marlonom na žilinských trailoch OKӨ Trails. Foto: instagram/@petosagan

Peter Sagan na začiatku roka oznámil oznámil, že rok 2023 bude jeho poslednou sezónou v profesionálnom WorldTour pelotóne a chystá sa ukončiť kariéru na cestnom bicykli.

Oznámil však aj svoje najbližšie ciele po ukončení kariéry – chce sa kvalifikovať na Olympijské hry v Paríži v roku 2024 na horskom bicykli.

Pred pár dňami ukončil Sagan v Paríži svoju poslednú účasť na Tour de France a najbližšie ho čakajú Majstrovstvá sveta v Glasgowe, kde bude pretekať nielen na cestnom, ale aj na horskom bicykli, aby získal body potrebné na kvalifikáciu na olympiádu.

Sagan o horskej cyklistike: Je tam ešte veľa otáznikov

V rozhovore pre CyclingWeekly sa Sagan vyjadril, že ak sa mu bude na horskom bicykli dariť, bude pretekať dlhšie ako len budúci rok.

„Tam, kde som začal, by som chcel aj skončiť,“ povedal Sagan, ktorý je juniorským majstrom sveta v horskej cyklistike z roku 2008 a na horskom bicykli vyrastal.

„Mám pred sebou ešte jeden rok horskej cyklistiky a stále neviem, či sa mi bude dariť, možno budem pokračovať v horskej cyklistike aj ďalej. Ak nie, po roku skončím. Je tam ešte veľa otáznikov,“ povedal Peter Sagan.

„Urobil som svoju prácu. Teraz sa chcem sústrediť na svoju rodinu, seba a tiež sa zabaviť na horskom bicykli,“ dodal.

„Už si nemám čo dokazovať“

„To, čo som urobil, som urobil a to je dobré. Je to tiež veľmi pekné obdobie môjho života – všetky veci, ktoré som dokázal v cestnej cyklistike. Ale každý raz musí skončiť,“ povedal Sagan

„Myslím, že sláva zostane; Už si nemám čo dokazovať.“

„Vždy som hovoril, že by som chcel ukončiť kariéru na horskom bicykli, pretože som na horskom bicykli začal. Na konci mojej kariéry ma to teší, pretože robím niečo, čo ma naozaj baví,“ povedal Sagan, keď oznamoval ukončenie kariéry na cestnom bicykli.

Chce tráviť čas so synom a žiť život nielen ako cyklista

„Je pre mňa dôležité tráviť čas so svojím synom Marlonom a vidieť život z rôznych uhlov, nielen ako cyklista. Nikdy nebolo mojím snom pretekať alebo byť profesionálnym jazdcom do 40 alebo 50 rokov.“

Sagan sa naposledy zúčastnil pretekov na horských bicykloch v disciplíne XCO na Olympijských hrách v Riu 2016, ale povedal, že jeho rozhodnutie pretekať v Paríži je predovšetkým o pôžitku.

„Nejde o medailu alebo niečo podobné. Ide skôr o to, čo chcem robiť. Už nie je tlak na to, či vyhrám alebo prehrám. Je to niečo, čo som vždy chcel, ukončiť kariéru na horskom bicykli a budúci rok je olympijský. Ale chcel som to urobiť pre seba a nie pre nikoho iného,“ dodal Peter Sagan.

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu