Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Ako Martin Svrček po obdivuhodnom výkone získal bronz na Majstrovstvách sveta

Pozrite si skvelé momenty z Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike mužov do 23 rokov, na ktorých 20-ročný Slovák vybojoval po neuveriteľnom výkone tretie miesto.
Martin Sarvaš
 Fotogaléria: Ako Martin Svrček po obdivuhodnom výkone získal bronz na Majstrovstvách sveta

Martin Svrček počas Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike mužov do 23 rokov, Glasgow 2023. Foto: Matej Červenka / Slovnský zväz cyklistiky

Martin Svrček vybojoval pre Slovensko bronzovú medailu na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike mužov do 23 rokov.

Svrček predviedol obdivuhodný výkon, keď najprv dlho viedol hlavnú skupinu na mestských okruhoch a neskôr bol veľkú väčšinu času aj na čele skupiny prenasledovateľov.

Titul majstra sveta si vybojoval po 26 km sóle Francúz Axel Laurance. V šprinte za ním bol najrýchlejší Portugalec António Morgado a Martin Svrček prešiel cieľovou čiarou na treťom mieste len o pár centimetrov pred Britom Jackom Rootkin-Grayom.

„Myslím si, že trať bola férová, technická a sústredená na výkonnosť, čo mi celkom sedí. Mali sme aj dážď, čo mám tiež rád, no a cítil som sa veľmi dobre,“ povedal po pretekoch Martin Svrček.

„Myslím si, že som bol jeden z tých najsilnejších. Škoda, že chalani so mnou v skupine nechceli vyhrať, ale chceli byť asi druhí.“

„Trošku ma to mrzí, ale určite po ťažkom roku a dlhšej pauze, čo som mal, som rád, ako to dopadlo.“

„Už minulý týždeň som si dal [pri tréningu] veľmi dobré čísla, takže iba mi to posunulo moju sebadôveru. A myslím si, že trošku som to aj čakal, veril som si a to je najdôležitejšie,“ dodal Svrček po zisku bronzu na Majstrovstvách sveta.

Aktuality

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Zavrieť reklamu