Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: Ako Martin Svrček po obdivuhodnom výkone získal bronz na Majstrovstvách sveta

Pozrite si skvelé momenty z Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike mužov do 23 rokov, na ktorých 20-ročný Slovák vybojoval po neuveriteľnom výkone tretie miesto.
Martin Sarvaš
 Fotogaléria: Ako Martin Svrček po obdivuhodnom výkone získal bronz na Majstrovstvách sveta

Martin Svrček počas Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike mužov do 23 rokov, Glasgow 2023. Foto: Matej Červenka / Slovnský zväz cyklistiky

Martin Svrček vybojoval pre Slovensko bronzovú medailu na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike mužov do 23 rokov.

Svrček predviedol obdivuhodný výkon, keď najprv dlho viedol hlavnú skupinu na mestských okruhoch a neskôr bol veľkú väčšinu času aj na čele skupiny prenasledovateľov.

Titul majstra sveta si vybojoval po 26 km sóle Francúz Axel Laurance. V šprinte za ním bol najrýchlejší Portugalec António Morgado a Martin Svrček prešiel cieľovou čiarou na treťom mieste len o pár centimetrov pred Britom Jackom Rootkin-Grayom.

„Myslím si, že trať bola férová, technická a sústredená na výkonnosť, čo mi celkom sedí. Mali sme aj dážď, čo mám tiež rád, no a cítil som sa veľmi dobre,“ povedal po pretekoch Martin Svrček.

„Myslím si, že som bol jeden z tých najsilnejších. Škoda, že chalani so mnou v skupine nechceli vyhrať, ale chceli byť asi druhí.“

„Trošku ma to mrzí, ale určite po ťažkom roku a dlhšej pauze, čo som mal, som rád, ako to dopadlo.“

„Už minulý týždeň som si dal [pri tréningu] veľmi dobré čísla, takže iba mi to posunulo moju sebadôveru. A myslím si, že trošku som to aj čakal, veril som si a to je najdôležitejšie,“ dodal Svrček po zisku bronzu na Majstrovstvách sveta.

Aktuality

11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Zavrieť reklamu