Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!
Novinky

Fotogaléria: Peter Sagan na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike XCC

Pozrite si skvelé fotografie Petra Sagana pri jeho premiére v disciplíne na krátkom okruhu na Majstrovstvách sveta v Škótsku.
Martin Sarvaš
 Fotogaléria: Peter Sagan na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike XCC

Peter Sagan po prvýkrát v kariére štartoval na horskom bicykli v disciplíne na krátkom okruhu XCC. Pri premiére na Majstrovstvách sveta v Škótsku skončil až na 37. mieste, keďže ako sám priznal, je viac zvyknutý na viac vytrvalostné a menej výbušné výkony.

Pozrite si skvelé fotografie od Felipeho Cana, ktoré nám poskytol Slovenský zväz cyklistiky.

„Ani neviem, čo mám povedať. Odštartoval som a išiel som na plný plyn. Prvé tri kolá si vravím, že musím ešte vydržať tri kolá. Išlo mi vybuchnúť telo. Napuchol som ako žaba. Potreboval som si jedno kolo trochu oddýchnuť,“ povedal zadýchaný Peter Sagan, ale stále s úsmevom na tvári.

„Keď som si trošku ‚orazil‘ a postupne som sa zase dostával do tempa. Ale asi si budem musieť upraviť tréningy na úplne iný druh výkonu ako na cestu, lebo nie som na takéto ‚výbuchy‘ zvyknutý,“ dodal Peter Sagan.

Sagan bude štartovať aj na sobotných pretekoch v horskej cyklistike XCO na Majstrovstvách sveta v Škótsku.

Kto podľa vás vyhrá titul majstra sveta v horskej cyklistike XCO?

Zobraziť výsledky hlasovania

Loading ... Loading ...

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu