Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Víťaza Tour de France Jonasa Vingegaarda privítali v Dánsku obrovské davy fanúšikov (foto&video)

"Mám pocit, že počas každej etapy ma povzbudzovalo celé Dánsko."
Martin Sarvaš
Víťaza Tour de France Jonasa Vingegaarda privítali v Dánsku obrovské davy fanúšikov (foto&video)

Jonasa Vingegaarda privítali v Dánsku obrovské davy fanúšikov, ktorí oslavovali jeho druhé víťazstvo na Tour de France. Foto: Jumbo-Visma

Jonas Vingegaard sa stal už druhý rok po sebe víťazom Tour de France a v jeho rodnom Dánsku ho čakali obrovské davy fanúšikov, ktoré chceli spolu s jazdcom tímu Jumbo-Visma osláviť jeho obrovský úspech.

„Je úžasné, že sa objavilo toľko ľudí. Boli to tri fantastické týždne. Bolo tam toľko ľudí, ktorí ma podporili. Mám pocit, že počas každej etapy ma povzbudzovalo celé Dánsko,“ povedal Vingegaard na balkóne po rozhovore so starostom mesta a dánskym premiérom.

„Dostávam z toho toľko energie navyše. Posledná etapa v Paríži bola obzvlášť divoká. Je to pre mňa skvelé leto. Ďakujem!“

„Keby niekto povedal, že tu budem pred piatimi rokmi, neveril by som mu,“ povedal Vingegaard vo vnútri počas formálnejšieho prejavu.

Len pre zaujímavosť, Vigegaard pred piatimi rokmi nebol ani profesionálny cyklista a chodil do práce do fabriky, kde čistil ryby.

Pozrite si tiež

„Tento rok bola moja viera v seba samého podrobená skúške. V jednom momente na mňa Tadej Pogacar bral jednu sekundu za druhou. Ale vždy by ste si mali veriť.“

„Nie vždy dokážete podať výkon. Ani ja v detstve som to nedokázal. Deťom odkazujem: ‚Verte si.‘ Aj u mňa to tak začalo. Bola to fantastická cesta. Som šialene hrdý, že som to dokázal dva roky po sebe,“ dodal Jonas Vingegaard.

Videá z osláv Jonasa Vingegaarda v Dánsku:

Aktuality

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Zavrieť reklamu