Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Víťaza Tour de France Jonasa Vingegaarda privítali v Dánsku obrovské davy fanúšikov (foto&video)

"Mám pocit, že počas každej etapy ma povzbudzovalo celé Dánsko."
Martin Sarvaš
Víťaza Tour de France Jonasa Vingegaarda privítali v Dánsku obrovské davy fanúšikov (foto&video)

Jonasa Vingegaarda privítali v Dánsku obrovské davy fanúšikov, ktorí oslavovali jeho druhé víťazstvo na Tour de France. Foto: Jumbo-Visma

Jonas Vingegaard sa stal už druhý rok po sebe víťazom Tour de France a v jeho rodnom Dánsku ho čakali obrovské davy fanúšikov, ktoré chceli spolu s jazdcom tímu Jumbo-Visma osláviť jeho obrovský úspech.

„Je úžasné, že sa objavilo toľko ľudí. Boli to tri fantastické týždne. Bolo tam toľko ľudí, ktorí ma podporili. Mám pocit, že počas každej etapy ma povzbudzovalo celé Dánsko,“ povedal Vingegaard na balkóne po rozhovore so starostom mesta a dánskym premiérom.

„Dostávam z toho toľko energie navyše. Posledná etapa v Paríži bola obzvlášť divoká. Je to pre mňa skvelé leto. Ďakujem!“

„Keby niekto povedal, že tu budem pred piatimi rokmi, neveril by som mu,“ povedal Vingegaard vo vnútri počas formálnejšieho prejavu.

Len pre zaujímavosť, Vigegaard pred piatimi rokmi nebol ani profesionálny cyklista a chodil do práce do fabriky, kde čistil ryby.

Pozrite si tiež

„Tento rok bola moja viera v seba samého podrobená skúške. V jednom momente na mňa Tadej Pogacar bral jednu sekundu za druhou. Ale vždy by ste si mali veriť.“

„Nie vždy dokážete podať výkon. Ani ja v detstve som to nedokázal. Deťom odkazujem: ‚Verte si.‘ Aj u mňa to tak začalo. Bola to fantastická cesta. Som šialene hrdý, že som to dokázal dva roky po sebe,“ dodal Jonas Vingegaard.

Videá z osláv Jonasa Vingegaarda v Dánsku:

Aktuality

Včera 18:19 Nový Trek Top Fuel Gen 4 má aktualizovanú geometriu a vylepšenú kinematiku, navyše z neho môže byť mullet.

Modelový ročník Trek Top Fuel 2025 Gen 4 je skôr prepracovaným modelom tretej generácie než prevratnou novinkou v ponuke výrobcu. Ponúka však niektoré vylepšenia, ktoré možno oceníte.

Včera 15:58 Tadej Pogačar prekonal na Tour de France ďalší historický rekord šialeným výkonom v stúpaní Plateau de Beille.

Rekord Marca Pantaniho z roku 1998 prekonal o tri a pol minúty. V 15,8-kilometrovom stúpaní s prevýšením 1235 metrov mal za necelých 40 minút neuveriteľne vysoký priemerný výkon 6.98 ᵉW/Kg resp. 460 wattov.

Včera 15:54 Richard Tandara skončil na výbornom 2. mieste v medzinárodných zjazdových pretekoch v Saalbachu.

Propain Rookies Cup pokračoval svojím tretím kolom, ktoré sa uskutočnilo v rakúskom Saalbachu. Ide o medzinárodné preteky, ktoré lákajú množstvo mladých jazdcov a dá sa povedať, že sa tu stretávajú budúci elitní jazdci svetového pohára v zjazde.

Včera 14:07 Fotogaléria: Najlepšie momenty 15. etapy Tour de France 2024.

Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour tretím etapovým víťazstvom. Pozrite si skvelé fotografie z pätnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 12:36 Rasťo Baránek vyhral zjazdové preteky v poľskej Czarnej Góre.

Preteky boli zaradené do seriálu českého pohára a odjazdili sa na náročnej zjazdovej trati s premenlivými podmienkami.

Zavrieť reklamu