Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 6. etapy Tour de France Femmes 2023

Pozrite si skvelé fotografie zo šiestej etapy Tour de France Femmes 2023.
Martin Sarvaš

Vo veku 23 rokov podala Ricarda Bauernfeind (Canyon//SRAM Racing) ohromujúci výkon a v piatom dni Tour de France Femmes 2023 vyhrala etapu po neuveriteľnom 36 km dlhom sóle.

Marlen Reusser (SD Worx) a Liane Lippert (Movistar) uzatvárajú pódium piatej etapy po tom, čo v posledných kilometroch unikli z pelotónu.

Lotte Kopecky (SD Worx) bola najrýchlejšia zo skupiny prenasledovateľov, keď si udržala žltý dres v deň, ktorý bol tiež poznačený odstúpením jej tímovej kolegyne Loreny Wiebes.

„Nemám slov. Mala som veľmi ťažký začiatok roka. Chcem poďakovať všetkým, mojej rodine, manželovi, tímu za to, že mi verili po tom, čo som bola celú jar mimo… Je to moje najväčšie víťazstvo, aké kedy bolo,“ povedala Ricarda Bauernfeind po etape.

„Som taká emotívna, taká šťastná. Pred pár rokmi som možno išla na šprint, ale musím si uvedomiť, že už nie som taká rýchla Charlotte Kool alebo Lorena Wiebes a musím nájsť iné spôsoby, ako vyhrať. Dnes ráno, keď som sa zobudila, hovorila som si: „Ach nie, ďalší deň, keď musím pracovať, ďalší deň, keď musím trpieť…“ Mala som zlú náladu, že som potrebovala tri šálky kávy, kým so mnou mohol niekto hovoriť. A potom mi môj športový riaditeľ prišiel povedať o pláne ísť do úniku… Pomyslela som si: „Robíš si srandu?“ Teraz ho milujem!,“ opísala Bauernfeind.

„Samozrejme, že veľkým cieľom je vyhrať GC s Annemiek [van Vleuten] a skutočne veríme, že to dokáže dokončiť. Ale je pekné, že môžeme stíhať aj víťazstvá v etapách. Bola som taký emotívna, keď vyhrala Liane [Lippert]. Dalo mi to obrovskú dôveru,“ dodala Ricarda Bauernfeind.

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu