Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 6. etapy Tour de France Femmes 2023

Pozrite si skvelé fotografie zo šiestej etapy Tour de France Femmes 2023.
Martin Sarvaš

Vo veku 23 rokov podala Ricarda Bauernfeind (Canyon//SRAM Racing) ohromujúci výkon a v piatom dni Tour de France Femmes 2023 vyhrala etapu po neuveriteľnom 36 km dlhom sóle.

Marlen Reusser (SD Worx) a Liane Lippert (Movistar) uzatvárajú pódium piatej etapy po tom, čo v posledných kilometroch unikli z pelotónu.

Lotte Kopecky (SD Worx) bola najrýchlejšia zo skupiny prenasledovateľov, keď si udržala žltý dres v deň, ktorý bol tiež poznačený odstúpením jej tímovej kolegyne Loreny Wiebes.

„Nemám slov. Mala som veľmi ťažký začiatok roka. Chcem poďakovať všetkým, mojej rodine, manželovi, tímu za to, že mi verili po tom, čo som bola celú jar mimo… Je to moje najväčšie víťazstvo, aké kedy bolo,“ povedala Ricarda Bauernfeind po etape.

„Som taká emotívna, taká šťastná. Pred pár rokmi som možno išla na šprint, ale musím si uvedomiť, že už nie som taká rýchla Charlotte Kool alebo Lorena Wiebes a musím nájsť iné spôsoby, ako vyhrať. Dnes ráno, keď som sa zobudila, hovorila som si: „Ach nie, ďalší deň, keď musím pracovať, ďalší deň, keď musím trpieť…“ Mala som zlú náladu, že som potrebovala tri šálky kávy, kým so mnou mohol niekto hovoriť. A potom mi môj športový riaditeľ prišiel povedať o pláne ísť do úniku… Pomyslela som si: „Robíš si srandu?“ Teraz ho milujem!,“ opísala Bauernfeind.

„Samozrejme, že veľkým cieľom je vyhrať GC s Annemiek [van Vleuten] a skutočne veríme, že to dokáže dokončiť. Ale je pekné, že môžeme stíhať aj víťazstvá v etapách. Bola som taký emotívna, keď vyhrala Liane [Lippert]. Dalo mi to obrovskú dôveru,“ dodala Ricarda Bauernfeind.

Aktuality

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Zavrieť reklamu