Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Cestné

Demi Vollering dostala na Tour trest za jazdu za autom, pre nebezpečné šoférovanie vylúčili športového riaditeľa

Komisári sa rozhodli udeliť pretekárke tímu SD Worx 20-sekundovú penalizáciu po preskúmaní záberov z 5. etapy Tour de France Femmes a nasledovných nevhodných komentároch z holandského tímu.
Martin Sarvaš
 Demi Vollering dostala na Tour trest za jazdu za autom, pre nebezpečné šoférovanie vylúčili športového riaditeľa

Video z incidentu je uvedené na konci príspevku.

Pretekárski komisári UCI na Tour de France Femmes vylúčili z pretekov športového riaditeľa tímu SD Worx Dannyho Stama, pričom zdôraznili „obzvlášť nebezpečný charakter predbiehania iných áut a pretekárok počas etapy“ a „nevhodné komentáre pána Stama,“ píše UCI vo vyhlásení.

Stam bol veľmi kritický voči komisárom UCI po tom, čo líderka tímu SD Worx Demi Vollering dostala penalizáciu 20 sekúnd po tom, čo sa išla za tímovým autom po defekte počas piatej etapy.

Vollering ide za autom na záberoch  takmer minútu a tímové auto potom dokonca prešlo cez trávu na ľavej strane cesty, aby sa vyhlo inému autu v kolóne, čo vyvolalo obavy o bezpečnosť pretekárok v pelotóne. Komisár na motorke niekoľkokrát zapískal a potom ukázal na vodiča a gestom naznačil, že budú nahlásení.

Penalizácia ju môže stáť výhru Tour de France

20-sekundová časová penalizácia znamená, že Vollering pred rozhodujúcimi horskými etapami klesla na celkové siedme miesto, 12 sekúnd za jej súperkou Annemiek van Vleuten (Movistar).

„Mali by sa pozrieť do zrkadla a trochu popremýšľať o tom, čo sa deje v pretekoch, a nemyslím si, že niečo také robí rozdiel vo finále etapy, ale o Tour de France môžeme prísť kvôli piatim sekundám,“ povedal Stam.

„Je to smiešny trest, ktorý v jej a našich očiach nie je spravodlivý. Keď sa pozriete na mužskú Tour de France, vidíte, že sa to deje denne. Môže to byť rozhodnutie o tom, kto vyhrá Tour de France,“ dodal Danny Stam.

„Je to prvýkrát, čo som zažila takýto trest“

Športová riaditeľka tímu SD Worx Anna van der Breggen tiež odsúdila rozhodnutie pretekárskej komisie potrestať Vollering za použitie draftu tímového auta na návrat do pelotónu po tom, čo mala defekt a musela zastaviť.

„Tentoraz na nás padá trest. Dlho som bicyklovla na najvyššej úrovni. Kedysi bolo dovolené vrátiť sa [do pelotónu] za autom po poruche alebo defekte. Z trestu sa zdá, že robíme niečo úplne neslýchané, zatiaľ čo v skutočnosti sa jazdci vracajú za autom každý deň,“ hovorí Van der Breggen.

„Je to prvýkrát, čo som zažila takýto trest. V momente, keď komisár naznačil, že by sme mali prestať, Demi išla sama pomedzi autá späť na chvost pelotónu. Preto je pre Demi tento trest neoprávnený,“ dodala Van der Breggen.

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu