Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!
Novinky

Emma Norsgaard z úniku „ukradla“ šprintérkam šiestu etapu Tour de France Femmes 2023

24-ročná Dánka zaútočila viac ako 90 km pred cieľom, dostala sa do úniku a v závere dokázala ako jediná udržať náskok pred pelotónom. Na druhom mieste skončila Charlotte Kool a tretia prešla cieľom líderka celkového hodnotenia Lotte Kopecky.
Martin Sarvaš
Emma Norsgaard z úniku „ukradla“ šprintérkam šiestu etapu Tour de France Femmes 2023

Foto: A.S.O.

6. etapa Tour de France Femmes 2023

 

  • Trasa: Albi › Blagnac
  • Profil: rovinatá
  • Dĺžka: 122,1 km
  • Prevýšenie: 1192 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 40,9 km/h
  • Víťazka: Emma Norsgaard (Movistar)

Emma Norsgaard (Movistar) sa inšpirovala úspechmi predchádzajúcich pretekárok z únikov na Tour de France Femmes 2023 a ako jediná a posledná pretekárka z úniku si dokázala aj tesne pred cieľom udržať náskok pred prenasledujúcim pelotónom.

24-ročná dánska cyklistka išla v úniku v trojici, keď sa necelých 90 km pred cieľom pridala na čele k Agnieszke Skalniak-Sójka (Canyon/SRAM) a Sandre Alonso (Ceratizit-WNT).

Pelotón ich pred cieľom dobiehal, ale už tretí deň po sebe sa tešila z víťazstva pretekárka z úniku, pričom v šprinte pelotónu si vybojovala druhé miesto Charlotte Kool (DSM-Firmenich) a tretia prešla cieľom líderka celkového hodnotenia Lotte Kopecky.

O víťazke celkovej klasifikácie sa však rozhodne až v nasledujúcich dvoch etapách: siedma etapa má síce len necelých 90 km, ale cieľ je na vrchole legendárneho stúpania Col du Tourmalet, kde budú favoritky celkového hodnotenia bojovať o cenné sekundy; a ôsma etapa je 22,6 km dlhá individuálna časovka s jedným krátkym stúpaním a prevýšením 197 m.

Záverečný kilometer 6. etapy Tour de France Femmes 2023

Výsledky 6. etapy Tour de France Femmes 2023

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu