Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Matej Mohorič víťazstve na Tour: Chcel som dať zo seba to najlepšie, pretože on už nemôže

Mohorič venoval etapové víťazstov zosnulému tímovému kolegovi Ginovi Mäderovi, ktorý nedávno tragicky zomrel po páde na pretekoch Okolo Švajčiarska.
Martin Sarvaš
Matej Mohorič víťazstve na Tour: Chcel som dať zo seba to najlepšie, pretože on už nemôže

Foto: A.S.O.

Matej Mohorič predviedol v 19. etape Tour de France 2023 obdivuhodný výkon, keď sa mu z úniku a po extrémne tesnom záverečnom šprinte podarilo zvíťaziť.

Mohorič sa v cieli rozplakal a víťazstvo venoval tímovému kolegovi Ginovi Mäderovi, ktorý nedávno tragicky zomrel po páde na pretekoch Okolo Švajčiarska.

„V roku 2021 by som v takom stúpaní nebojoval o víťazstvo, ale jednoducho som sa rozbil, pretože Gino bol vrchár,“ povedal. „Chcel som dať zo seba to najlepšie, pretože on už nemôže.“

„Niekedy trávime viac času so spoluhráčmi ako s rodinou a cítime sa k nim naozaj blízko a pripútaní. Našťastie som nebol vo Švajčiarsku, pretože neviem, ako by som tú situáciu riešil,“ povedal slovinský pretekár.

Po predošlých etapových triumfoch Pella Bilbaa a Wouta Poelsa pripísal Mohorič už tretie víťazstvo na Tour pre tím Bahrain – Victorious.

„Toto víťazstvo znamená veľa, pretože byť profesionálnym cyklistom je ťažké a kruté. V príprave veľa trpíte, obetujete svoj život a svoju rodinu a robíte všetko pre to, aby ste boli pripravení. A potom si uvedomíte, že každý je tu neuveriteľne silný.“

„Na Col de la Loze, som bol prázdny. Vidíte, ako sa zamestnanci musia prebúdzať každé ráno o šiestej a pracujú až do noci. Niekedy si uvedomíte, že všetci tak zápasia, že si až myslíte, že by ste sem nemali patriť.“

Trojica Mohorič, Asgreen a O’Connor sa oddelila 32 km pred cieľom a po skvelej spolupráci sa im podarilo udržať dostatočný náskok pred veľmi silnou 9-člennou skupinou prenasledovateľov.

„Všetko je to pre Gina [Mädera]. Potreboval som sa mu zavesiť na koleso a poraziť ho [Asgreena] na čiare. Keď zaútočil, prenasledoval som ho a snažil som sa ho sledovať až na vrchol stúpania.“

„Prispel som, aby sme sa mohli držať ďalej. Keď Ben [O’Connor] zaútočil, vedel som, že to urobí, pretože to bola jediná šanca, ktorú mal. Vedel som, že Kasper zareaguje.“

„Viem, že som dosť silný na to, aby som vyhral etapu na Tour de France, pretože sa mi to už podarilo. Je to emotívne pre mňa aj pre tím, pretože sme si prešli ťažkými časmi.“

Aktuality

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Včera 11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

Zavrieť reklamu