Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!
Novinky

Matej Mohorič víťazstve na Tour: Chcel som dať zo seba to najlepšie, pretože on už nemôže

Mohorič venoval etapové víťazstov zosnulému tímovému kolegovi Ginovi Mäderovi, ktorý nedávno tragicky zomrel po páde na pretekoch Okolo Švajčiarska.
Martin Sarvaš
Matej Mohorič víťazstve na Tour: Chcel som dať zo seba to najlepšie, pretože on už nemôže

Foto: A.S.O.

Matej Mohorič predviedol v 19. etape Tour de France 2023 obdivuhodný výkon, keď sa mu z úniku a po extrémne tesnom záverečnom šprinte podarilo zvíťaziť.

Mohorič sa v cieli rozplakal a víťazstvo venoval tímovému kolegovi Ginovi Mäderovi, ktorý nedávno tragicky zomrel po páde na pretekoch Okolo Švajčiarska.

„V roku 2021 by som v takom stúpaní nebojoval o víťazstvo, ale jednoducho som sa rozbil, pretože Gino bol vrchár,“ povedal. „Chcel som dať zo seba to najlepšie, pretože on už nemôže.“

„Niekedy trávime viac času so spoluhráčmi ako s rodinou a cítime sa k nim naozaj blízko a pripútaní. Našťastie som nebol vo Švajčiarsku, pretože neviem, ako by som tú situáciu riešil,“ povedal slovinský pretekár.

Po predošlých etapových triumfoch Pella Bilbaa a Wouta Poelsa pripísal Mohorič už tretie víťazstvo na Tour pre tím Bahrain – Victorious.

„Toto víťazstvo znamená veľa, pretože byť profesionálnym cyklistom je ťažké a kruté. V príprave veľa trpíte, obetujete svoj život a svoju rodinu a robíte všetko pre to, aby ste boli pripravení. A potom si uvedomíte, že každý je tu neuveriteľne silný.“

„Na Col de la Loze, som bol prázdny. Vidíte, ako sa zamestnanci musia prebúdzať každé ráno o šiestej a pracujú až do noci. Niekedy si uvedomíte, že všetci tak zápasia, že si až myslíte, že by ste sem nemali patriť.“

Trojica Mohorič, Asgreen a O’Connor sa oddelila 32 km pred cieľom a po skvelej spolupráci sa im podarilo udržať dostatočný náskok pred veľmi silnou 9-člennou skupinou prenasledovateľov.

„Všetko je to pre Gina [Mädera]. Potreboval som sa mu zavesiť na koleso a poraziť ho [Asgreena] na čiare. Keď zaútočil, prenasledoval som ho a snažil som sa ho sledovať až na vrchol stúpania.“

„Prispel som, aby sme sa mohli držať ďalej. Keď Ben [O’Connor] zaútočil, vedel som, že to urobí, pretože to bola jediná šanca, ktorú mal. Vedel som, že Kasper zareaguje.“

„Viem, že som dosť silný na to, aby som vyhral etapu na Tour de France, pretože sa mi to už podarilo. Je to emotívne pre mňa aj pre tím, pretože sme si prešli ťažkými časmi.“

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu