Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Trek predstavil nový Fuel EXe s hliníkovým rámom a motorom TQ

Ide o cenovo dostupnejší model Fuel EXe, ktorý bol predstavený v minulom roku. Ceny hliníkového Fuel EXe sa pohybujú v rozmedzí od 5 799 € za najnižšiu špecifikáciu až po 7 899 €.
Matúš Bušík
Trek predstavil nový Fuel EXe s hliníkovým rámom a motorom TQ

Trek uviedol na trh Fuel EXe so zliatinovým rámom, čím sa elektrobicykel Fuel EXe dostal na cenovo prístupnejšiu hladinu.

Fuel EXe bol pôvodne uvedený na trh iba v modeloch s karbónovým rámom. O uvdení týchto modelov sme vás informovali v článku a nasledoval aj obsiahly test.

Nový elektrický horský bicykel zdieľa svoju geometriu a usporiadanie zdvihu 150/140 mm s karbónovými modelmi.  Výrobca však uvádza, že môžete namontovať vidlicu aj s vyšším 160 mm zdvihom. Rám je taktiež kompatibilný s pružinovými tlmičmi.

Fuel EXe v hliníkovom prevedení definujú tri modely. Používajú rovnaký rám, ktorý je skonštruovaný s použitím hliníkových trubiek Trek Alpha Platinum a bežia na systéme elektrického motora TQ HPR50.

Motor TQ HPR50

Motor TQ HPR50 poskytuje krútiaci moment 50 Nm, pričom batéria má kapacitu 360 Wh. Displej je integrovaný do hornej trubky.

TQ tvrdí, že batéria ponúka približne päť hodín jazdy v eko režime alebo dve hodiny pri najvyššom nastavení výkonu.

Nastaviteľná geometria a mullet

Na rozdiel od karbónovej verzie bicykla je hliníkový Fuel EXe kompatibilný s nastaviteľným hlavovým zložením.

To vám umožní zmenšiť alebo zväčšiť uhol hlavovej trubky až o jeden stupeň.

Hliníkový Fuel EXe jazdí na 29-palcových kolesách a rovnako ako jeho karbónový súrodenec je kompatibilný s konfiguráciou mullet kolies za predpokladu, že nastavíte flip čip Mino Link do vysokej polohy.

Mino Link nastavuje uhol hlavovej trubky o pol stupňa a výšku stredovej konzoly upraví o 10 mm.

Špecifikácie a ceny Trek Fuel EXe

V novom zliatinovom rade sú tri modely Fuel EXe 5 začína na 5 799 €.  Je osadený vidlicou RockShox Recon Silver, tlmičom X-Fusion Pro 2, brzdami Tektro HD-M745 a pohonom Shimano Deore.

Špičkový Fuel EXe 8 sa predáva za 7 899 EUR a obsahuje novú súpravu SRAM GX Eagle Transmission, vidlicu Fox Rhythm 36 a zodpovedajúci tlmič Float X Performance, brzdy SRAM DB8 a zvyšok od značky Bontrager.

Fuel EXe Alloy 8 XT s cenou 6 999 EUR sa nachádza medzi týmito dvoma bicyklami a obsahuje kombináciu komponentov pohonu a bŕzd Shimano Deore, XT a SLX. Zdieľa rovnaké komponenty odpruženia, dokončovaciu sadu a kolesá ako Fuel EXe 8.

Aktuality

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Včera 17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

Včera 11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

Včera 09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu