Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Trek predstavil nový Fuel EXe s hliníkovým rámom a motorom TQ

Ide o cenovo dostupnejší model Fuel EXe, ktorý bol predstavený v minulom roku. Ceny hliníkového Fuel EXe sa pohybujú v rozmedzí od 5 799 € za najnižšiu špecifikáciu až po 7 899 €.
Matúš Bušík
Trek predstavil nový Fuel EXe s hliníkovým rámom a motorom TQ

Trek uviedol na trh Fuel EXe so zliatinovým rámom, čím sa elektrobicykel Fuel EXe dostal na cenovo prístupnejšiu hladinu.

Fuel EXe bol pôvodne uvedený na trh iba v modeloch s karbónovým rámom. O uvdení týchto modelov sme vás informovali v článku a nasledoval aj obsiahly test.

Nový elektrický horský bicykel zdieľa svoju geometriu a usporiadanie zdvihu 150/140 mm s karbónovými modelmi.  Výrobca však uvádza, že môžete namontovať vidlicu aj s vyšším 160 mm zdvihom. Rám je taktiež kompatibilný s pružinovými tlmičmi.

Fuel EXe v hliníkovom prevedení definujú tri modely. Používajú rovnaký rám, ktorý je skonštruovaný s použitím hliníkových trubiek Trek Alpha Platinum a bežia na systéme elektrického motora TQ HPR50.

Motor TQ HPR50

Motor TQ HPR50 poskytuje krútiaci moment 50 Nm, pričom batéria má kapacitu 360 Wh. Displej je integrovaný do hornej trubky.

TQ tvrdí, že batéria ponúka približne päť hodín jazdy v eko režime alebo dve hodiny pri najvyššom nastavení výkonu.

Nastaviteľná geometria a mullet

Na rozdiel od karbónovej verzie bicykla je hliníkový Fuel EXe kompatibilný s nastaviteľným hlavovým zložením.

To vám umožní zmenšiť alebo zväčšiť uhol hlavovej trubky až o jeden stupeň.

Hliníkový Fuel EXe jazdí na 29-palcových kolesách a rovnako ako jeho karbónový súrodenec je kompatibilný s konfiguráciou mullet kolies za predpokladu, že nastavíte flip čip Mino Link do vysokej polohy.

Mino Link nastavuje uhol hlavovej trubky o pol stupňa a výšku stredovej konzoly upraví o 10 mm.

Špecifikácie a ceny Trek Fuel EXe

V novom zliatinovom rade sú tri modely Fuel EXe 5 začína na 5 799 €.  Je osadený vidlicou RockShox Recon Silver, tlmičom X-Fusion Pro 2, brzdami Tektro HD-M745 a pohonom Shimano Deore.

Špičkový Fuel EXe 8 sa predáva za 7 899 EUR a obsahuje novú súpravu SRAM GX Eagle Transmission, vidlicu Fox Rhythm 36 a zodpovedajúci tlmič Float X Performance, brzdy SRAM DB8 a zvyšok od značky Bontrager.

Fuel EXe Alloy 8 XT s cenou 6 999 EUR sa nachádza medzi týmito dvoma bicyklami a obsahuje kombináciu komponentov pohonu a bŕzd Shimano Deore, XT a SLX. Zdieľa rovnaké komponenty odpruženia, dokončovaciu sadu a kolesá ako Fuel EXe 8.

Aktuality

11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Zavrieť reklamu