Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Peter Sagan dosiahol doposiaľ najlepší výsledok na Tour de France 2023, v šprinte bol opäť najlepší Philipsen

Po záverečnom šprinte v 11. etape si pripísal Jasper Philipsen už štvrté etapové víťazstvo na Tour 2023. Na druhom mieste skončil Dylan Groenewegen a tretí prešiel cieľom Phil Bauhaus.
Martin Sarvaš
Foto: A.S.O.

11. etapa Tour de France 2023

 

  • Clermont-Ferrand → Moulins
  • Profil: kopcovitá
  • Dĺžka: 179,8 km
  • Prevýšenie: 1873 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 44,7 km/h
  • Víťaz: Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck)

Peter Sagan (TotalEnergies) dosiahol v 11. etape doposiaľ najlepší výsledok na Tour de France 2023, keď v záverečnom hromadnom šprinte v meste Moulins skončil na ôsmom mieste a po prvýkrát na tohtoročnej Tour sa mu podarilo prebojovať do najlepšej desiatky.

Saganovi sa síce nepodarilo dostať na pódiové priečky, ale potvrdil nedávne vyjadrenia športového riaditeľa TotalEnergies Jána Valacha, že „sa každým týždňom zlepšuje a stále má šancu“.

Suverénne najrýchlejší bol však opäť Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck), ktorý si pripísal už už štvrté etapové víťazstvo na prebiehajúcej Tour. Zvyšné pódiové priečky obsadili Dylan Groenewegen na druhom a Phil Bauhaus na treťom mieste.

V celkovom hodnotení vedie aj naďalej Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), ktorý má 17-sekundový náskok pred Tadejom Pogačarom (UAE Emirates) a tretí Jai Hindley (BORA – hansgrohe) zaostáva o 2:40 minúty.

Náskok v bodovacej súťaži si Jasper Philipsen vďaka ďalšej výhre ešte navýšil a má 323 bodov, pričom druhý Bryan Coquard (Cofidis) má 178 bodov a tretí Mads Pedersen (Lidl-Trek) má 159 bodov.

Priebeh etapy

Kopcovitá jedenásta etapa bola od úvodu veľmi pokojná v porovnaní s predošlou hektickou desiatou etapou, v ktorej sa bojovalo od začiatku až do konca.

Už po pár kilometroch sa vytvoril na čele trojčlenný únik, v ktorom bol Matîs Louvel (Arkea-Samsic), Andrey Amador (EF Education-EasyPost) a tímový kolega Petra Sagana z TotalEnergies Daniel Oss.

Bol to práve Oss, ktorý vydržal v úniku najdlhšie a pelotón ho dobehol, keď zostávalo do cieľa 13,5 km.

Začali sa súboje šprintérskych vlakov o čelo pelotónu, pričom jazdci museli prejsť dvomi kruhovými objazdami, po ktorých nasledoval technicky relatívne jednoduchý koniec, ktorý však trochu komplikoval dážď.

Petrovi Saganovi sa celkom úspešne darilo držať si pozíciu medzi najrýchlejšími jazdcami, aj keď pri sebe nemal žiadnych tímových kolegov.

V úplnom závere sa Saganovi však nepodarilo prebojovať do šprintu na čele, kde bol už po štvrtýkrát na Tour 2023 suverénne najrýchlejší Jasper Philipsen.

</p> <h3>Záverečný kilometer 11. etapy Tour de France 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 11. etapy Tour de France 2023</h3> <p>

Aktuality

13:41 Jonas Vingegaard je hrdinom Tour de France aj bez žltého dresu.

Tri mesiace pred štartom na Tour spadol a utrpel zlomeniny rebier, kľúčnej kosti a pneumotorax. V priebehu pár týždňov sa dokázal dostať do životnej formy, a aj keď zo zostavy tímu Visma vypadli kľúčoví domestici, Vingegaard predviedol neuveriteľné výkony.

Včera 14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

Včera 11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

Včera 10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

Včera 10:29 Tadej Pogačar nejde na Olympiádu v Paríži. Chcel by získať dúhový dres majstra sveta.

Čerstvý trojnásobný víťaz Tour de France sa vyjadril, že je príliš unavený a po náročnom programe, ktorý obsahoval kombináciu Giro-Tour, si potrebuje oddýchnuť.

Zavrieť reklamu