Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Novinky

Felix Gall vyhral po 18 km sóle horskú štvrtú etapu Okolo Švajčiarska a oblečie si žltý dres

Na druhom mieste skončil Remco Evenepoel pred Mattiasom Skjelmosem.
Martin Sarvaš
Felix Gall vyhral po 18 km sóle horskú štvrtú etapu Okolo Švajčiarska a oblečie si žltý dres

Foto: AG2R CITROËN Team

Felix Gall (AG2R Citroën Team) vyhral horskú štvrtú etapu Okolo Švajčiarska 2023 a vďaka desiatim získaným bonusovým sekundám sa posunul do celkového vedenia pretekov.

25-ročný Rakúšan zaútočil na najstrmších stúpaniach dlhého, rozhodujúceho stúpania na Höhenweg, keď bolo 22 km do cieľa. Prebehol zostávajúcich jazdcov z úniku a po 18-killometrovom sóle sa prebojoval ku svojmu prvému profesionálnemu víťazstvu.

Remco Evenepoel (Soudal-QuickStep) prešiel cieľom so stratou 1:02 min a vyhral šprint o druhé miesto pred lídrom pretekov Mattiasom Skjelmosem (Trek-Segafredo).

„Som trochu ohromený tou situáciou, stále tomu nemôžem uveriť. Myslím, že som vo forme svojho života,“ povedal Gall po dojazde do ciela.

„Včera som sa cítil veľlmi dobre. Dnes ráno sme si povedali, že ak sa dnes v poslednom stúpaní budem cítiť rovnako, musím to skúsiť. Naozaj som si nemyslel, že by to bolo možné, pretože do cieľa to bolo ešte ďaleko… ak budem mať najlepšie nohy v živote, nebudem čakať v skupine a pozerať sa na ostatných,“ dodal Felix Gall.

Gall vedie celkové hodnotenie o dve sekundy pred Mattiasom Skjelmosem a tretí Remco Evenepoel zaostáva o 16 sekúnd.

Zostrih 4. etapy Okolo Švajčiarska 2023:

Výsledky 4. etapy Okolo Švajčiarska 2023

Aktuality

15:32 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

14:55 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

14:31 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

12:00 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

11:42 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu