Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Jumbo ukončí spoluprácu s tímom Jumbo-Visma do konca roku 2024 a možno aj skôr

Jeden z najväčších a najúspešnejších tímov v profesionálnom pelotóne si musí nájsť nového veľkého sponzora s ročnou dotáciou okolo 20 miliónov eur.
Martin Sarvaš
Jumbo ukončí spoluprácu s tímom Jumbo-Visma do konca roku 2024 a možno aj skôr

Jeden z najväčších a najúspešnejších tímov v profesionálnom pelotóne Jumbo-Visma hľadá nového veľkého sponzora, keďže holandská sieť supermarketov Jumbo potvrdila, že s tímom ukončí spoluprácu do konca roku 2024 a možno aj skôr.

Jumbo tiež skončí s podporou pretekára Formuly 1 Maxa Verstappena a tiež korčuliarskeho tímu tím Jumbo-Visma, povedal šéf tímu Ton van Veen holandským novinám AD.

Zmluva spoločnosti s cyklistickými tímami vyprší na konci roka 2024 a bude sa rešpektovať, povedal Van Veen. Dodal však, že ak by mal záujem iný sponzor skôr, skončia s Jumbom aj skôr.

„Ročne investujeme zo športového sponzoringu viac ako 20 miliónov eur, no každé euro môžem minúť len raz. Nemôžeme tieto peniaze vrátiť zákazníkovi ani ich investovať do udržateľnosti alebo zdravia,“ dodal Van Veen.

Ročný plat jedného z najlepších pretekátov Jumbo-Visma Wouta van Aerta sa pohybuje okolo 2,2 milióna eur a trojnásobný víťaz Vuelty a nedávny víťaz Gira má okolo 2 miliónov eur.

Jumbo prišiel ako druhý sponzor pre mužský cyklistický tím – ktorého korene siahajú až do roku 1984 – v roku 2015, keď bol známy ako LottoNL-Jumbo. V roku 2019 potom prevzal úlohu hlavného sponzora tímu, pričom ženský tím vznikol koncom roka 2020.

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu