Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Jumbo ukončí spoluprácu s tímom Jumbo-Visma do konca roku 2024 a možno aj skôr

Jeden z najväčších a najúspešnejších tímov v profesionálnom pelotóne si musí nájsť nového veľkého sponzora s ročnou dotáciou okolo 20 miliónov eur.
Martin Sarvaš
Jumbo ukončí spoluprácu s tímom Jumbo-Visma do konca roku 2024 a možno aj skôr

Jeden z najväčších a najúspešnejších tímov v profesionálnom pelotóne Jumbo-Visma hľadá nového veľkého sponzora, keďže holandská sieť supermarketov Jumbo potvrdila, že s tímom ukončí spoluprácu do konca roku 2024 a možno aj skôr.

Jumbo tiež skončí s podporou pretekára Formuly 1 Maxa Verstappena a tiež korčuliarskeho tímu tím Jumbo-Visma, povedal šéf tímu Ton van Veen holandským novinám AD.

Zmluva spoločnosti s cyklistickými tímami vyprší na konci roka 2024 a bude sa rešpektovať, povedal Van Veen. Dodal však, že ak by mal záujem iný sponzor skôr, skončia s Jumbom aj skôr.

„Ročne investujeme zo športového sponzoringu viac ako 20 miliónov eur, no každé euro môžem minúť len raz. Nemôžeme tieto peniaze vrátiť zákazníkovi ani ich investovať do udržateľnosti alebo zdravia,“ dodal Van Veen.

Ročný plat jedného z najlepších pretekátov Jumbo-Visma Wouta van Aerta sa pohybuje okolo 2,2 milióna eur a trojnásobný víťaz Vuelty a nedávny víťaz Gira má okolo 2 miliónov eur.

Jumbo prišiel ako druhý sponzor pre mužský cyklistický tím – ktorého korene siahajú až do roku 1984 – v roku 2015, keď bol známy ako LottoNL-Jumbo. V roku 2019 potom prevzal úlohu hlavného sponzora tímu, pričom ženský tím vznikol koncom roka 2020.

Aktuality

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Včera 17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

Včera 11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

Včera 09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu