Biker.sk

Sagan je jasne najlepším jazdcom roka podľa čitateľov Cyclingnews

Sezónu nezačal ideálne, ale postupne sa prepracoval na vrchol.
Biker

Podľa čitateľov portálu Cyclingnews bol Peter Sagan počas roka lepší aj ako víťaz Tour de France Chris Froome. Slovenský cyklista Peter Sagan pokračuje v žatve ocenení za úspešnú sezónu. Tento týždeň vyhral každoročné hlasovanie čitateľov špecializovaného portálu Cyclingnews o najlepšieho jazdca roka.

Dvadsaťpäťročného Žilinčana zaradilo na prvé miesto až päťdesiat percent respondentov. Na druhej pozícii skončil Španiel Alejandro Valverde s dvanástimi percentami. Tretí Christopher Froome – víťaz tohtoročnej Tour de France – mal jedenásť percent hlasov.

Peter Sagan rok 2015 v novom drese Tinkoff-Saxo nezačal ideálne. Na marcových pretekoch Tirreno-Adriatico síce dosiahol prvé víťazstvo v modro-žltých farbách, no vzápätí zažil sklamanie na jarných monumentálnych klasikách Miláno – San Remo, Okolo Flámska a Paríž – Roubaix.

„Rád by som sa poďakoval všetkým čitateľom portálu Cyclingnews, že si ma vybrali za najlepšieho jazdca,“ uviedol Sagan v ďakovnom videu. „Bol to pre mňa ťažký rok, hlavne na začiatku. Som veľmi rád, že som tu s týmto majstrovským dresom. Ďakujem za podporu mojim spolujazdcom a tímu. Uvidíme sa v budúcej sezóne a dúfam, že s viacerými víťazstvami.“

Slovenský jazdec odštartuje nový ročník v dúhovom drese na pretekoch Tour de San Luis v Argentíne (17. – 24. januára 2016).

Náš Facebook