Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Cyklisti v Indii prekonali svetový rekord v najväčšej skupinovej jazde

Viac ako 1200 cyklistov prešlo spoločne 4 kilometre, čím získali Guinnessov svetový rekord.
Martin Sarvaš

Viac ako 1200 cyklistov sa dalo dokopy v indickom meste Hubballi s jediným cieľom – prekonať Guinnessov svetový rekord v najväčšej a najdlhšej skupinovej jazde.

Podujatie organizoval cyklistický klub Hubballi pri príležitosti 70. výročia vzniku Indie. Prekonať rekord prišli cyklisti z celej krajiny.

Po šiestich mesiacoch plánovania sa podarilo organizátorom pritiahnuť presne 1235 cyklistov, aj keď podľa indických novín The Hindu sa pôvodne plánovalo zúčastniť okolo 1500 cyklistov. Pri prvom pokuse sa skupina rozdelila na viacero menších skupín, takže na prekonanie rekordu museli začať odznova.

Prečítajte si tiež

Obrovská skupina cyklistov prešla spoločne štyri kolometre. Na trati bol samozrejme aj Guinnessov rozhodca, ktorý neskôr potvrdil prekonanie svetového rekordu.

Predošlý rekord bol vytvorený v decembri 2016 v Bangladéši. Juhoáziský cyklistický klub BDCyclists dal dohromady 1186 cyklistov.

Organizátori z Hubballi Bicycle Club však neorganizovali skupinovú jazdu iba s účelom prekonať svetový rekord, ale zároveň na oslavu cyklistickej kultúry v Indii a pre zvýšenie pozornosti a opatrnosti cyklistov či zvýšenie povedomia o zdravotných i enviromentálnych benefitoch cyklistiky.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Náš Facebook