Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Sagan nedokončil majstrovstvá sveta, zlatú medailu odovzdal 38-ročnému Španielovi Valverdemu

Novým majstrom sveta je 38-ročný španielsky cyklista. Sagan skonštatoval, že možno je aj dobre, že si dá na jeden rok od dúhovaného dresu oddych.
Martin Sarvaš

Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike 2018 v Innsbrucku vyhral 38-ročný španielsky cyklista Alejandro Valverde, ktorý tak získal po prvýkrát v kariére titul svetového šampióna. Valverde triumfoval pred Romainom Bardetom z Francúzska a Kanaďanom Michaelom Woodsom.

Slovenský cyklista a trojnásobný majster sveta Peter Sagan po troch kolách začal strácať kontakt s hlavným pelotónom, ktorý sa snažil zlikvidovať únik vedúcej skupiny. Sagan sa napokon rozhodol z pretekov odstúpiť a šampionát nedokončili ani zvyšní slovenskí reprezentanti Juraj Sagan, Marek Čanecký, Patrik Tybor, Erik Baška, Martin Haring a Martin Mahďar.

Jazdcov absolvovali skutočne náročné preteky – okruhové preteky s celkovou dĺžkou 259,4 km a šialeným prevýšením až 4 670 metrov.

Zlatú medailu odovzdal Valverdemu Peter Sagan:

„Dalo sa vidieť, že som si to veľmi neužil. Ale skúsil som a keď som videl, že to nemá význam, išiel som dolu. Ale som rád, že som mal na sebe tri roky dúhový dres. Môžem byť na to hrdý. Verím, že o rok o neho budem môcť opäť bojovať. Možno je aj dobré, že si dám na jeden rok od neho oddych,“ povedal Sagan pre RTVS.

Skvelý výsledok si z Innsbrucku odnáša český jazdec Romain Kreuziger, ktorý skončil 43 sekúnd za víťazom a umiestnil sa na šiestom mieste.

Výsledky

 

1 Alejandro Valeverde (Španielsko) 6:46:41

2 Romain Bardet (FRA)

3 Michael Woods (CAN)

4 Tom Dumoulin (NED)

5 Gianni Moscon (IT) 0:00:13

6 Romain Kreuziger (CZE) 0:00:43

7 Michael Valgren (DEN)

8 Julian Alaphilippe (FRA)

9 Thibaut Pinot (FRA)

10 Rui Costa (POR)

Vaše komentáre