Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Pozrite si, akú výbavu so sebou nosia pretekári Svetovej enduro série EWS

Všetko čo sa dá, skrývajú do rámov bicyklov.
Martin Sarvaš

Pinkbike spravil pred predposlednými pretekmi Svetovej enduro série EWS video, v ktorom pretekári ukázali, akú výbavu so sebou nosia. Zaujímavé však je, kde ju nosia.

Najpraktickejší aj najvyužívanejší sa zdá byť tool od One Up – EDC Tool System. Ide o náradie, ktoré si v trubke zasuniete do hlavového zloženia. V tomto toole je toho skutočne veľa – multikľúč s imbusákmi 2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8mm; T25 Torx, montpáka na plášť, nástroj na rozpojenie reťaze, nastavenie špicov, náhradný link na reťaz, náhradný šróbik z prevodníku a kapsulu s CO2 náplňou. To je vskutku dosť.

Sam Hill používa tiež  EDC Tool System, na ráme jeho špeciálu Nukeproof Mega 275c s lebkami má aj dve ďalšie kapsule a náhradnú dušu.

Francúzsky jazdec Yoann Barelli chcel vytiahnuť pri otázke na jeho nástroje trochu iné nástroje ako iní… a napokon zistil, že si všetko náradie zabudol a jediné, čo mal na bicykli bol prilepený náhradný link na reťaz.

Robin Wallner nosí v stredovom zložení eskapásky: „Odkedy som minulý rok dokončil preteky na ‚zlepenom‘ kolese eskapáskami, uvedomil som si, aké sú dôležité. Ak niečo nedokážete opraviť s eskapáskami, nepoužili ste dosť eskapások,“ vysvetlil Robin.

Pozrite si celé video:

 

Vaše komentáre

Náš Facebook