Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Baránkovi priniesli 29” kolesá 13. miesto na Európskom pohári v Maribore

Slovenský rider Kellys Factory Teamu sa presadil v silnej konkurencii svetových pretekárov.
Martin Sarvaš

Počas uplynulého víkendu sa uskutočnili prvé preteky Európskeho pohára v zjazde. V slovinskom Maribore sa zúčastnili aj slovenskí pretekári, z ktorých sa najlepšie darilo Rasťovi Baránkovi z Kellys Factory Teamu.

Rasťo obsadil v superfinále 13. miesto v konkurencii pretekárov ako Brooke MacDonald, Amaury Pierron, Troy Brosnan či víťaz Laurie Greenland. Za víťazom zaostal osem sekúnd s časom 03:36.085. Rasťov tímový kolega Stanislav Sehnal skončil na 28. mieste so stratou 22 sekúnd.

Zo slovenského CTM Racing Teamu sa umiestnil český rider Ondřej Štěpánek na 21. mieste a Adam Rojček skončil v malom finále na 16. mieste.

Silná konkurencia

Na to, že išlo o preteky Európskeho pohára bolo štartovné pole plné aj top pretekárov svetových pohárov – či už Laurie Greenland, Troy Brosnan, Brendan Fairclough, Mark Wallace, Amaury Pierron a iní.

Silnú konkureniu priznal aj Rasťo Baránek: „Na preteky v Maribore som sa veľmi tešil pretože už som tam raz bol a viem že trať je výborná. Trochu stresujúci bol fakt, že na preteky bolo prihlásených viac ako 20 pretekárov zo svetovej špičky, takže nám všetkým v tíme bolo jasné, že nás čaká víkend jazdenia na úplnej hrane našich schopností.“

Na 29-palcových kolesách

„Čo ma teší je fakt, že počasie vydržalo cely víkend pomerne dobré a na suchej trati sa pretekalo super. Ja osobne som mal kvalifikáciu ľahšiu, pretože minulý rok som skončil celkovo tretí a prvá trojica z minulého roka postupovala automaticky. V nedeľu však už išlo do tuhého a dobre som vedel, že musím ísť bez chýb ale nie opatrne, čo sa ľahko hovorí ale trafiť presné tempo je ťažké“

„V jazde som sa cítil dobre a nerobil som zbytočné chyby. Cieľom som prešiel v čase 03:36 a netušil som na aký výsledok to bude stačiť. Nakoniec 13. miesto a moja spokojnosť zavŕšila celý môj víkend. Na výsledkoch sme si všimli ešte to, že na tzv „speede“ som bol prvý, takže 29-palcové kolesá odviedli svoju robotu!,“ povedal slovenský zjazdár Rasťo Baránek.

Výsledky Superfinále elite muži:

1. miesto – GREENLAND Laurie (MS Mondraker)

2. miesto – PIERRON Amaury (COMMENCAL / VALLNORD)

3. miesto – MACDONALD Brook (MS MONDRAKER TEAM)

13. miesto – BARANEK Rastislav (Kellys Factory Team)

21. miesto – ŠTĚPÁNEK Ondřej (CTM Racing Team)

 

VÝSLEDKY VŠETKÝCH KATEGÓRIÍ
Video highlighty z Európskeho poháru v Maribore:

iXS EDC #1 Maribor 2018 Ruff Style

Here you go with the Video Highlights of what went down the glorious track in Maribor – iXS Ruff Style.

Posted by iXS Downhill Cup on 15. apríl 2018

Vaše komentáre