Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Sagan nielenže vyhral Roubaix, no po ceste si sám opravoval bike

Peter Sagan sa stal víťazom monumentálnej klasiky Paráž-Roubaix, ktorá je jedným z najťažších jednorázových pretekov cestnej sezóny.
Martin Sarvaš

„Som riadne unavený, ale musím povedať, že tento rok ma nezastavila ani jedna kolízia, na štarte som sa cítil dobre a celý čas som mohol šetriť energiu. A potom som zaútočil a vydržal na čele pretekov až do konca. Cítil som sa výborne, oveľa lepšie ako v tých predchádzajúcich ročníkoch, keď som dokončil tieto preteky,“ napísal Peter Sagan.

Ako je však u Sagana už tradičné, jeho víťazstvo Paríž-Roubaix sprevádzalo aj tentokrát niečo netradičné, a to, že si 30 km pred cieľom vypýtal z tímového sprievodného auta imbusák, aby si pravdepodobne nastavil predstavec.

Som veľmi šťastný a musím poďakovať mojim kolegom, Danielovi Ossovi, Marcusovi Burghardtovi, Maciejovi Bodnarovi, bratovi Jurajovi, a tiež Andreasovi Schillingerovi a Rüdimu Seligovi, pretože predviedli skvelú prácu“

„Od začiatku kontrolovali hlavný balík až do momentu, kým som nezaútočil. Rozhodujúci moment prišiel asi 50km pred finišom a z víťazstva sa naozaj teším. Je to neskutočný pocit. Vždy sa snažím ísť najlepšie ako sa dá a urobit čo najlepší výsledok,“ dodal Sagan.

Video z cieľa Paríž-Roubaix:

 

Vaše komentáre