Sagan má za sebou prvé preteky XCO v sezóne 2024 a na okruhoch v Spojených arabských emirátoch prišiel do cieľa na 24. mieste.

Vyčerpaný Peter Sagan v cieli XCO pretekov Hero Abu Dhabi:

Kvíz: Spoznáte víťazstvá Petra Sagana podľa jeho legendárnych osláv?

0%

Z akých pretekov je táto oslava Petra Sagana?

Luca Bettini/BettiniPhoto©2019
Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Sagan oslavoval ako Hulk po víťazstve 5. etapy na Tour de France v roku 2019.

Prvýkrát predviedol oslavu ako Hulk po výhre 6. etapy na Tour de France 2012.

Luca Bettini/BettiniPhoto©2015

Ani sám neveril, že sa mu to podarilo: "Boli to preteky o jednom 'náboji'. O jednom náboji, na ktorý som čakal celý rok, celú moju kariéru, celý život, aby vystrelil.”

Tim de Waele

Peter Sagan je najúspešnejším jazdcom v histórii pretekov Gent-Wevelgem. V roku 2013 oslávil po 4-kilometrovom sóle svoje prvé víťazstvo už tradične, jazdou po zadnom kolese.

Daniele Mosna/BettiniPhoto©2016

Pri útoku v stúpaní Paterberg bol Sagan taký suverénny, že sa ani nepostavil zo sedla a všetkých súperov nechal za sebou. Do cieľa monumentu Okolo Flámska prišiel osamote po 13 km sóle a víťazstvo svojho prvého monumentu zakončil typicky - jazdou po zadnom kolese.

„Robím to ako Forrest Gump. Keď mu povedali, aby bežal, tak bežal. Keď mi povedia, aby som vyhral, tak vyhrám," povedal Sagan pri svojej premiére na Tour de France v roku 2012, keď vyhral tretiu etapu a pri prejazde cieľom oslavoval napodobnením behu Forresta Gumpa.

Luca Bettini/BettiniPhoto©2016

Druhý titul majstra sveta získal Sagan v šprintérskom súboji, v ktorom za sebou nechal Marka Cavendisha a Toma Boonena.

Svoje prvé etapové víťazstvo na Tour de France oslávil Sagan kačacím tancom.

V ktorom roku si spravil Sagan "samopal" z trofeje pre víťaza bodovacej súťaže?

Luca Bettini/BettiniPhoto©2018

Na monumente Paríž - Roubaix síce nepredviedol originálnu oslavu, no zato predviedol neskutočný výkon po útoku 54 km pred cieľom.