Philipsen išiel po kraji cesty a na poslednú chvíľu sa mu podarilo vyhnúť sa lakťu diváka, ktorý bol dokonca chrbtom otočený a nesledoval, čo sa za ním deje. „Prosíme vás, dávajte pozor na pretekárov,“ píše sa k videu na Twitteri Tour de France.

Nepozornosť divákov spôsobilo na Tour de France 2023 už niekoľko nepríjemných pádov.

Po zrážke s divákom na kraji cesty musel z pretekov odstúpiť tímový kolega Petra Sagana z TotalEnergies Steff Cras a nepríjemný pád utrpel aj Lilian Calmejan po tom, ako sa zamotal do špagátu, na ktorom mali diváci zavesené dresy.

Neslávne známy hromadný pád spôsobený nezodpovednosťou divákov sa stal naposledy na Tour de France v roku 2021, kedy fanúšička držala v rukách transparent, ktorý zasahoval do cesty jazdcom a spôsobila pád, pri ktorom utrpelo viacero jazdcov zranenia, po ktorých museli odstúpiť.

Jasper Philipsen takmer hlavou narazil do diváka na Tour de France:

17:33 Nezastaviteľný Tadej Pogačar zaútočil 14 km pred cieľom a suverénne vyhral kráľovskú etapu Giro d’Italia.

Výborným výkonom prekvapil Nairo Quintana, ktorý skončil v 15. etape na druhom mieste a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pogačar si výrazne navýšil náskok v celkovej klasifikácii na necelých sedem minút pred Geraintom Thomasom a Danielom Martínezom.

10:50 Detaily kráľovskej 15. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

S dĺžkou 222 km a prevýšením 5724 metrov ide nielen o najťažšiu vrchársku etapu, ale aj najdlhšiu etapu na tohtoročnom Gire.

Včera 18:03 Sam Bennett dosiahol etapový hetrik na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Bennett si pripísal v piatej etape už tretie etapové víťazstvo na francúzskych pretekoch Štyri dni Dunkerque a aj naďalej je lídrom celkovej klasifikácie. Druhý skončil Paul Penhoët a tretí finišoval Jenno Berckmoes.

Včera 17:48 Filippo Ganna konečne porazil Pogačara a vyhral časovku na Giro d’Italia s priemernou rýchlosťou 53,4 km/h.

Tadej Pogačar mal druhý najlepší čas a na treťom mieste skončil Gannov tímový kolega z Ineosu Thymen Arensman. V celkovej klasifikácii sa Geraint Thomas posunul na druhé miesto pred Daniela Martineza.

17.05.2024 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.