Števková s Krahulcovou skončili aj v druhej etape Cape Epic 2024 na 8. mieste (+galéria).

Víťazstvo v etape si druhýkrát za sebou odnášajú Anne Terpstra s Nicole Koller. Aj v mužoch sa z víťazstva tešili rovnakí jazdci ako vo včerajšej etape a síce Hans Becking a Wout Alleman, ktorí sa zároveň prepracovali na čelo pribežného poradia.

Najznámejšie svetové etapové preteky v horskej cyklistike Cape Epic pokračovali dnes svojou druhou etapou. Tá mala dĺžku 97 km a jazdci počas nej nastúpali 2 200 metrov.

Medzi ženami zatiaľ suverénne jazdí dvojica Anne Terpstra z Holandska so svojou kolegyňou Nicole Koller zo Švajčiarska. Počas trvania pretekov Cape Epic nenašli zatiaľ premožiteľky a vyhrali prológ aj nasledujúce dve etapy.

Dnes sa v cieli tešili z víťazstva opäť, aj keď to bolo po tesnom súboji. Dnešnú etapu sa im podarilo prejsť za 5:11 hod. a v cieli mali pred druhými Monou mitterwallner a Candice Lill náskok len 7 sekúnd. Na treťom mieste skončili Sofia Gomez Villafane a Samara Sheppard, ktoré na víťazky stratili 25 sekúnd.

Slovenské pretekárky etapu dokončili na 8. mieste a obhájili tak výsledky z predošlých dvoch dní. Na trati dnes strávili 5:37:12 hod. a na víťazky tak stratili 26:12 min.

V celkovom poradí žien majú Terpstra s Koller náskok 1:13 min. pred Mitterwallner s Lillovou. Slovenské pretekárky sú celkovo na 8. mieste so stratou 1:02:09 hod.

V celkovom hodnotení mužov sa do čela dostali dnešný víťazi – Hans Becking a Wout Alleman. Zdroj: Cape Epic

Medzi mužmi sa dnes najviac darilo dvojici Hans Becking z Holandska a Wout Alleman z Belgicka. Tí si s traťou poradili v čase 4:05:22 hod. Za nimi sa vytvorila silná trojica prenasledovateľov, ale na ich tempo nedokázali reagovať.

Na druhom mieste preteky dokončili Nino Schurter so Sebastianom Finim, ktorý na víťazov stratili 2:02 min. Ďalších 5 sekúnd za nimi dorazili do cieľa Georg Egger a Lukas Baum. Na štvrtom mieste skončili so stratou 2:12 min Matthew Beers a Howard Grotts, ktorí zhruba v polovici dnešnej etapy museli riešiť technické problémy.

Za zmienku stojí aj skvelý výsledok českej dvojice Martin Stošek a Petr Vakoc, ktorí etapu dokončili na 6. mieste so stratou 7:32 min. na víťazov.

V celkovom poradí došlo k zmene a na čelo mužskej klasifikácie sa vďaka dnešnému skvelému výkonu prepracovali Becking s Allemanom. Tí predstihli Schurtera a Finiho, ktorí sú na druhom mieste s odstupom 32 sekúnd. Na treťom mieste celkovej klasifikácie sú priebežne Beers a Grotts, ktorí na vedúcu dvojicu strácajú 1:52 min.