Soudal Quick-Step čelí neistej budúcnosti, Lefevere chce zachrániť „zbytky“ tímu.
Šéf belgického tímu Patrick Lefevere údajne pracuje na vytvorení nového tímu pre jazdcov a zamestnancov, ktorí by zostali bez zmlúv v budúcom roku. (Het Laatste Nieuws)

Podrobnosti o situácii sú dosť nejasné, ale belgické noviny Het Laatste Nieuws uvádzajú, že na tomto projekte sa pracuje.
Zdroj z HLN to označuje ako „zvyšky tímu“, ktorý má na starosti Lefevere.
Pozrite si tiež
- Spojenie Jumbo-Visma so Soudal Quick-Step by mohlo pripraviť o prácu 20 jazdcov
- Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step
Tento tím by pokračoval s aktuálnou licenciou Soudal Quick-Step WorldTour. Uvádza sa, že „fúzny tím“ Jumbo-Visma a tím Lefevera by tiež požiadali o vlastnú licenciu UCI na rok 2024.
Sponzori, ktorí sa nepridajú k zlúčenémz tímu, by sa potom stali súčasťou tímu Lefevera, aby bolo možné dodržať všetky zmluvy.
Patria sem napríklad Kasper Asgreen, Ilan Van Wilder, Julian Alaphilippe, Mikel Landa, ale aj napríklad 20-ročný slovenský talent Martin Svrček.
Podľa denníka Het Laatste Nieuws cyklisti a personál o tomto pláne ešte neboli oficiálne informovaní, ale naznačili, že zatiaľ môžu riešiť ponuky iných tímov.
Mená sponzorov Quick-Step, Latexco a Renson, medzi inými, sa spomínajú ako potenciálni sponzori, ktorí udržia tím pri živote ešte aspoň jeden rok.
Najnovšie aktuality
Tím UAE Emirates-XRG potvrdil, že slovinský cyklista neutrpel neurologické poškodenie, operáciu však musí podstúpiť až neskôr pre bezpečnostné opatrenia.
Majster sveta skončil na zemi 32 kilometrov pred cieľom ôsmej etapy. Pre zranenia hlavy a ramena na pretekoch skončil a červený dres preberie Enric Mas.
Jordi Meeus skončil v Xeracu tretí, na čelo celkového poradia sa dostal Enric Mas s náskokom 1:11 minúty pred Felixom Gallom.
Bryan Coquard porazil v tesnom šprinte Madsa Pedersena, tretí finišoval Jordi Meeus. Etapu poznamenalo niekoľko pádov a na zemi skončil aj líder pretekov Tadej Pogačar, ktorý z pretekov odstúpil. Vedenie celkovej klasifikácie tak prebral Enric Mas.
Líder celkového poradia utrpel v ôsmej etape viacero zranení a po vyšetrení priamo na trati ho odviezla sanitka.
Čítať ďalej

Tadej Pogačar má po páde otras mozgu, zlomenú kľúčnu kosť aj krčný stavec

Tadej Pogačar po páde odstúpil z Vuelty, novým lídrom je Enric Mas. Coquard porazil Pedersena v tesnom šprinte

Výsledky 8. etapy Vuelta a España 2026

Tadej Pogačar končí na Vuelte. Pri tvrdom páde vo vysokej rýchlosti si poranil hlavu a rameno

Tereza Kurnická vybojovala piate miesto na majstrovstvách sveta v E-MTB, Vranák skončil na 14. mieste





