Pomôžte Soni posadiť sa znovu na bicykel.

„Volám sa Soňa a v 15-tich rokoch som absolvovala takmer rutinnú operáciu chrbtice, následkom čoho som zostala ochrnutá od pol pása dolu s diagnózou spastická paraplégia spôsobená ischemickou léziou hrudnej miechy.“ Soňa Gabriš robí verejnú zbierku s cieľom vyzbierať peniaze na kúpu bicykla pre hendikepovaných.

Pomôžte Soni posadiť sa znovu na bicykel

Dobrovoľný príspevok môžete poslať prostredníctvom portálu Donio.

Po ďalších dvoch operáciách, niekoľkých liečeniach, dlhodobých rehabilitáciách a cvičeniach sa mi stav postupne zlepšil, ale už nikdy sa mi nevrátila hybnosť končatín do pôvodného stavu.

Z toho najťažšieho som sa dostala vďaka podpore najbližších a aktuálne fungujem za pomoci dvoch bariel, prípadne kratšie vzdialenosti zvládam s frajerskou vychádzkovou paličkou.

Trochu neskromne o sebe poviem, že som bojovník a robím všetko pre to, aby som fungovala viac-menej normálne. Tým, že presedím dlhé hodiny v práci za počítačom sa mi začal zdravotný stav zhoršovať a potrebujem okrem rehabilitácií aj ďalší pohyb – ideálne na čerstvom vzduchu.

Pešo však ďaleko nezájdem a preto by mi veľmi pomohol špeciálny bicykel (trojkolka pre hendikepovaných). Je to však niečo, na čo zdravotná poisťovňa neprispieva a keďže nejde o klasickú „sériovú výrobu“ je to celkom finančne náročná záležitosť.

Na čo budú použité peniaze z tejto kampane?

Už dlhšie túžim žiť oveľa aktívnejšie aj preto, že s manželom plánujeme rodinku a chceme deti viesť k aktívnemu životnému štýlu a športu.

Preto by som získané finančné prostriedky využila na kúpu bicykla pre hendikepovaných, ktorý mi  umožní dostať sa aj na miesta, kam by som pešo nezašla.

Po naozaj dlhom hľadaní sa mi podarilo nájsť bicykel presne aký potrebujem a budem schopná ovládať, ktorý sa zmestí do bytu a auta, aby som mohla chodiť aj s rodinou na zaujímavejšie a vzdialenejšie výlety.

Pokiaľ by sa mi nepodarilo získať celú sumu, určite sa nebudem vzdávať a budem hľadať ďalšie možnosti ako sa ku bicyklu dostať.

A ak by sa mi s vašou pomocou požadovanú sumu podarilo prekročiť, finančné prostriedky by som využila na rehabilitačnú alebo kúpeľnú liečbu.

Dobrovoľný príspevok môžete poslať Soni prostredníctvom portálu Donio.

Včera 14:26 Video: Lyžiar a lyžiarka preskočili cez Tadeja Pogačara pred cieľom kráľovskej etapy Giro d’Italia.

Súrodenci Flora a Miro Tabanelli preleteli ponad Pogačarom tesne pred vrcholom stúpania Mottolino, kde sa Slovinec tešil už zo štvrtého etapového víťazstva na Gire.

Včera 10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

Včera 10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

Včera 09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

Včera 09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.