Majsterka sveta v zjazde Vali Höll sa vrátila do tímu YT MOB (+galéria).

Rakúska pretekárka a najrýchlejšia zjazdára v minulej sezóne Vali Höll sa vrátila do tímu, v ktorom začínala a zbierala svoje prvé profesionálne úspechy. V YT MOB bude jazdiť spoločne s pretekármi Oisin O’Callaghan a Sian A’Hern.

Majsterka sveta v zjazde Vali Höll sa vrátila do tímu YT MOB (+galéria)

Vali Höll v tíme YT MOB

Najrýchlejšia zjazdárka minulej sezóny Vali Höll dominantne ovládla svetový pohár so štyrmi víťazstvami v ôsmych pretekov a stala sa aj majsterkou sveta v tejto disciplíne.

Vali Höll odchádza z tímu Trek Factory Racing a vráti sa, tam kde svoju kariéru odštartovala a teda do tímu YT MOB.

Vali a YT majú spoločnú históriu, ktorá sa začala písať už v roku 2013, keď s nemeckou značkou podpísala svoju prvú zmluvu, a to len vo svojich 13 rokoch. V nasledujúcich šiestich rokoch získala na TUES dva juniorské tituly majsterky sveta a celkové víťazstvo vo Svetovom pohári.

Bola nezastaviteľná a po boku juniorského majstra sveta Oisina O’Callaghana, ktorý v uplynulej sezóne vyhral svoje prvé preteky svetového pohára v americkom Snoshoe a Sian A’Hernovej vyzerá YT MOB na sezónu 2024 veľmi dobre.

Keď sa vrátime k YT MOB, Vali nie je cudzím TUES a prostredníctvom prístupu UNCAGED (jazdec si vyberá komponenty podľa seba) sa rozhodla pre odpruženie RockShox a komponenty SRAM. Oisin a Sian zostávajú na odpružení FOX.

„Je úžasné vrátiť sa späť. Cítim sa ako doma a vidím, ako nadšené YT tlačí na pretekársky tím. Nasledujúcich pár rokov bude stáť za to! Na TUES sa dalo ľahko zvyknúť. Je to bike, na ktorom som sa naučila základy a získala som s ním niekoľko skvelých spomienok v juniorskej kategórii. Rada sa pustím do niečoho nového. Mohla som zostať vo svojej komfortnej zóne a pokračovať v TREKu, ale myslím si, že som v ideálnom veku, kedy môžem skúšať nové veci a posunúť svoju kariéru o niečo ďalej.“ Povedala Vali Höll.

Sian A´Hern sa vyjadrila k príchodu Vali s nadšením, ocenila jej skúsenosti a konzistetnté výkony a dodala, že sa od nej veľmi rada niečo priučí.

Celí tím začne prípravu v Austrálii, kde momentálne panujú optimálne podmienky na trénovanie. Svetový pohár následne odštartuje v máji v Škótsku na známej zjazdovej trati vo Fort Williame.