Dorota Vojtíšková dosiahla skvelý výsledok, keď na majstrovstvách Európy skončila 5. v Short-Tracku (+galéria).

Majstrovstvá Európy v horskej cyklistike sa konajú v rumunskom Cheile Gradistei a pre slovenskú reprezentáciu odštartovali úspešne. Dorota Vojtíšková sa v juniorskej kategórii pretekov XCC umiestnila na výbornom 5. mieste.

Úvod kontinentálneho šampionátu v MTB XC disciplínach v rumunskom Cheile Gradistei začal pre našu výpravu úspešne.

V dejisku šampionátu panovali počas úvodného dňa naozaj náročné podmienky. Silný dážď, hmla a zima donútili pretekárov siahnuť si na dno svojich síl.

Dorota Vojtíšková z Climberg Sport team počas cyklokrosovej sezóny dosahovala skvelé výsledky a možno práve takéto podmienky jej vyhovovali, čo sa odzrkadlilo na celkovom 5. mieste v juniorskej kategórii v disicplíne Short-Track (XCC). Gratulujeme!

Ďalšia slovenská pretekárka na štarte bola Ema Smatanová z Cycling Trenčín, ktorá skončila na 29. pozícii.

Kompletné výsledky junioriek si môžete pozrieť na stránke uec.ch.

Medzi juniormi sa z dvojice slovenských jazdcov lepšie umiestnil Lukáš Vranák z CK Epic Dohňany, ktorý skončil na 21. mieste. Jeho reprezentačný kolega Filip Sadloň obsadil v pretekoch 36. priečku.

Kompletné výsledky juniorov nájdete na stránke uec.ch.