Hliníkový rám zostáva, no oproti predošlej verzii pribudla možnosť s vyšším zdvihom až 160 mm. Pôjde tak pravdepodobne o cenovo dostupnejšiu alternatívu k enduro modelom CTM Scroll.

„Nový Skaut prichádza ešte univerzálnejší ako predtým. Vstupenka do sveta trailového jazdenia bude dostupná v dvoch verziách so zdvihmi 130 mm a 160 mm a vo viacerých špecifikáciách,“ uvádza slovenský výrobca pri fotkách modelu Skaut z kolekcie 2024.

Slovenský výrobca bicyklov nedávno tiež predstavil vynovený cross-country model Rascal s hliníkovým rámom z vlastného vývoja.

Úpravy nastali nielen v tvare trubiek rámu, ale aj geometrii a vyzerá to tak, že je výrazne agresívnejšia oproti modelom z predošlých rokov.

Podarilo sa nám zistiť, že samotný hliníkový rám váži len 1,7 kg, čím sa CTM približuje najväčším značkám. Pre porovnanie, rám Trek X-Caliber váži 1,6 kg, Cannondale Trail SL váži 1,8 kg, Giant Fathom váži 2 kg, Specialized Chisel váži 1,4 kg a Scott Scale 970 váži 1,5 kg.

Názov modelu Rascal sa síce nezmenil, avšak ide o bicykel s úplne iným rámom, ktorý vyvíjali priamo v CTM. O vlastnom vývoji v CTM sme sa s majiteľmi firmy Kamilom Vráblom a Miroslavom Lukáčom rozprávali už minulý rok a vyjadrili sa, že „v kolekcii 2024 bude päť modelov, ktoré sú výsledkom nášho vlastného vývoja.“

Práve model Rascal je prvým z bicyklov z vlastného vývoja CTM, ktoré slovenská značka predstavila vo svojej novej kolekcii.

17:40 Pogačar útočil na šprintérov, ale napokon bol v tretej etape Giro d’Italia najrýchlejší Tim Merlier.

Merlier zvíťazil v hromadnom šprinte pred Jonathanom Milanom a Biniamom Girmayom.

15:02 Skvelú formu v úvode sezóny potvrdil Denis Kohút, ktorý vyhral prvé kolo Slovenského pohára v zjazde na Košútke.

Prvý pretekársky víkend majú za sebou aj slovenskí zjazdári. V bikeparku Košútka neďaleko Hriňovej sa cez víkend odjazdilo prvé kolo slovenského pohára v zjazde. V ženskej kategórii bola najrýchlejšou pretekárkou Vanesa Petrovská.

12:37 Fotogaléria: Najlepšie zábery z prvého kola Svetového pohára v zjazde v škótskom Fort William.

Preteky vyhrali úradujúci víťazi svetového pohára z roku 2023 Vali Höll a Loic Bruni.

12:19 Vali Höll a Loic Bruni zahájili sezónu svetového pohára v zjazde víťazstvom na trati vo Fort William.

Víťazi celkového hodnotenia svetového pohára v roku 2023 Vali Höll a Loic Bruni vstúpili do zjazdovej sezóny víťazne na tradičnej trati v škótskom Fort William. Zatiaľ čo v ženskej elitnej kategórii to bol tesný súboj, Bruni deklasoval konkurenciu takmer o 2 sekundy.

10:33 Držať tempo s Tadejom Pogačarom sa nevyplatí. Ben O’Connor to skúsil a doplatil na to veľkou stratou.

Ben O’Connor bol jediný, kto sa pokúsil udržať tempo s Tadejom Pogačarom po jeho útoku v závere 2. etapy Giro d’Italia. Už po 300 metroch však zaostal a nakoniec prišiel do cieľa s minútovou stratou.