ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S FUNKČNOU ČELENKOU GARMIN IBA ZA 18,90€!

Bryan Coquard vyhral 4. etapu Tour Down Under.

Francúzksy cyklista si tak na svoje konto pripísal prvé víťazstvo na podujatiach Grand Tour.

Bryan Coquard vyhral 4. etapu Tour Down Under

Bryan Coquard z tímu Cofidis triumfoval v 4. etape pretekov Santos Tour Down Under v cieľovom šprinte. Za sebou nechal aj najväčších favoritov na víťazstvo v etape Michaela Matthewsa a Caleba Ewana.

Na druhom mieste v etape skončil Alberto Bettiol z tímu EF Education Easy-Post a tretie miesto obsadil ďalší Francúz Hugo Page (Intermarché-Circus-Wanty).

Pre Coquarda to bolo prvé víťazstvo na pretekoch Worl Tour, k čomu sa vyjadril: „Vyhral som už množstvo pretekov, ale toto sú prvé na World Tour. To bolo mojím cieľom na rok 2023 a splniť ho už v januári je skvelé.“

Na čele celkovej kvalifikácie k zmenám po 4. etape nedošlo. Na vedúcej priečka sa udržal Jay Vine s náskokom 15 sekúnd pred dvojicou Simon Yates a Pello Bilbao.