Alpecin a EF Education predstavili špeciálne dresy pre Giro d’Italia 2022.
Tím Alpecin-Fenix bude pretekať na Gire v béžovozelených dresoch a EF Education–EasyPost budú mať oblečené čierno-ružovo-modré dresy. Farebnému dizajnu dresov prispôsobili v oboch tímoch aj dizajn bicyklov.
Giro d’Italia 2022 sa začína zajtra 6. mája úvodnou 195km etapou z Budapešti do Višegradu. Pretekárov čaká 21 etáp, počas ktorých prejdú viac ako 3400km a nastúpajú 51-tisíc metrov.
Pozrite si tiež
Najnovšie aktuality
Pre intenzívne dažde musela byť posledná etapa skrátená a štart odložený. Celkové víťazstvá získali najväčší favoriti, no kategória mužov priniesla vyrovnaný boj až do úplného konca.
Pozrite si, ako slovenský majster dosiahol svoje prvé víťazstvo v drese tímu Unibet Tietema Rockets.
Slovenský majster spadol v záverečnej hodine pretekov, ale už po chvíli bol späť v skupine favoritov. V závere sa dostal do úniku troch jazdcov a v záverečnom šprinte suverénne porazil Benjamina Thomasa a Niklasa Larsena.
22-ročný Slovák spadol v zjazde z Cipressy okolo 30 km pred cieľom. Utrpel viaceré zlomeniny vrátane zlomeniny pravej kľúčnej kosti, pravej lopatky a niekoľkých rebier. Svrčeka previezli do nemocnice v Sanreme, kde zostáva na pozorovaní.
Jednodňové preteky majú 205 km a prevýšenie 1760 m. S kopcovitým profilom v závere môže uspieť neskorý únik, ale ak by sa išlo do hromadného šprintu, o popredné priečky by mohol bojovať aj slovenský majster.
Čítať ďalej

Janka Keseg Števková a Martina Krahulcová získali 9. miesto na Absa Cape Epic 2025

BBB okuliare BSG-73 CHESTER Narrow

CyclOn Bike Care NANO BIKE COATING – ochrana bicykla

Video: Dominantný víťazný šprint Lukáša Kubiša na francúzskej klasike Cholet Agglo Tour

Lukáš Kubiš predviedol neuveriteľný výkon a vyhral francúzsku klasiku Cholet Agglo Tour aj napriek pádu
