Český freestyle jazdec Tomáš Zejda má nového partnera a síce slovenskú značku Kellys. Po 15 rokoch sa rozlúčil s bicyklami Dartmoor, na ktorých jazdil napríklad aj na Red Bull Rampage.

Tomáš Zejda sa po 15 rokoch spolupráce rozlúčil s poľským výrobcom bicyklov Dartmoor.

Od tejto sezóny bude jazdiť za slovenskú značku Kellys.

K zmene tímu sa Tomáš vyjadril: „Je to pre mňa veľký krok, tak som dôsledne zvažoval všetky možnosti. Nakoniec som sa dohodol so slovenskou fitmou Kellys, ktorá mi ponúka super bicykle na všetky svoje nadchádzajúce aktivity. Navyše ma oslovili skvelým prístupom, komunikáciou a víziou do budúcnosti.“

Tomáš bude v tomto roku jazdiť na dirtovom bicykli Whip, na endure Swag a aj na e-biku Theos. Prezradil aj niečo o svojich plánoch na rok 2023: „Čaká ma množstvo aktivít, či už na českej scéne, ale aj v zahraničí. Budem jazdiť na rôzne show, preteky, natáčať vlogy a plánujem aj vysokohorské expedície.“

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Tomas Zejda (@tomaszejda)

09:31 Red Bull-Bora-Hansgrohe bude nový názov nemeckého tímu od Tour de France 2024.

„S príchodom Red Bullu máme veľké, veľké ciele a Tour de France nie je jediným cieľom,“ hovorí šéf tímu Ralph Denk, pričom cieľom je stať sa najlepším tímom na svete.

Včera 18:03 Demi Vollering bola najsilnejšia v dojazde do kopca a vyhrala 5. etapu Vuelta España Femenina.

Etapa sa končila 3,2 km dlhým stúpaním Alto del Fuerte Rapitán s priemerným sklonom 8,1 %. Vollering zaútočila necelý kilometer pred koncom a do cieľa prišla sama pred Yarou Kastelijn a Elisou Longo Borghini.

Včera 12:04 Peter Sagan na Giro d’Italia: Jeden z najlepších výkonov v kariére a honba za cyklámenovým dresom.

„Keď sa to konečne upokojilo, začal som hrať mŕtveho chrobáka. Cítil som, že sa mi ide dobre a chcel som sa trochu pohrať s ich hlavami, aby si mysleli, že nevládzem,“ opisuje Peter Sagan desiatu etapu na Gire v roku 2020, ktorú vyhral po 133 km v úniku a 12-kilometrovom sóle.

Včera 11:03 Fox chystá aero kombinézu pre zjazd. Čo sa píše o zjazdovom oblečení v pravidlách UCI?

V pravidlách UCI sa píše, že kombinézy v zjazde nie sú povolené, takže je otázne, či pretekárky a pretekári sponzorovaný Foxom budú môcť používať tieto kombinézy aj na pretekoch.

Včera 10:28 Kristen Faulkner vyhrala po záverečnom úniku 4. etapu Vuelta España Femenina.

Američanka zaútočila 5,8 km pred cieľom a svoje sólo dotiahla úspešne až do cieľa. V šprinte o druhé miesto bola najrýchlejšia Georgia Baker pred dvojicou Marianne Vos a Blanka Vas. Do vedenia celkovej klasifikácie sa posunula Marianne Vos.