Jeho najväčší cyklokrosový rival Wout van Aert skončil na druhom mieste.

Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) opäť potvrdil svoju dominanciu a vyhral tretiu etapu na pretekoch Tirreno-Adriatico. V záverečnom špurte za ním skončil Wout van Aert (Jumbo-Visma), ktorý je stále lídrom celkového poradia a ako tretí sa umiestnil Davide Ballerini (Deceuninck-QuickStep).

„Bol som sklamaný z chyby, ktorú som spravil včera v špurte a dnes som chcel spraviť všetko správne. Som šťastný, že som vyhral po tom, čo tím odviedol skvelú prácu, aby stiahol únik,“ povedal Van der Poel po pretekoch.

„Wout zareagoval ihneď, keď Alaphilippe nechal odísť Štybara, inak by to mohlo byť nebezpečné. Myslím si, že ja som sa rozhodol správne, keď som išiel za ním. Bol to náročný špurt, išiel mierne do kopca. Po takej dlhej etape to bolelo.“

Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) nebojoval o popredné umiestnenia a do cieľa prišiel so stratou 3:20 minúty na 137. mieste.

Priamy prenos z Tirreno-Adriatico môžete sledovať online cez Eurosport player od 13:30 hod alebo v televízii na programe Eurosport 2 v rovnakom čase.

Preteky bude vysielať v Taliansku Rai Sport , vo Francúzsku L’Equipe TV  a Sporza v Belgicku. Ak sa nachádzate v niektorej z týchto krajín, môžete sledovať priamy prenos zdarma. Ak sa nachádzate mimo týchto krajín, môžete použiť VPN (virtuálna privátna sieť), v ktorej si nastavíte niektorú z týchto krajín.