Slovinec vyzerá momentálne nezastaviteľný a vyhral už tretiu etapu na tohtoročnej Vuelte.

Záverečný kilometer 10. etapy Vuelty:

Primož Roglič sa stal víťazom 10. etapy na pretekoch Okolo Španielska a z tohtoročnej Vuelty má tak na konte už etapový hetrik.

Slovinec si víťazstvom pripísal 10 bonusových sekúnd a keďže doterajší líder celkového poradia prišiel do cieľa s 3-sekundovou stratou, v boji o červený dres majú Carapaz i Roglič rovnaký čas 40:25:15.

Do červeného dresu sa však v 11. etape oblečie Primož Roglič, keďže Carapaz nevyhral ani jednu etapu.

„Nikdy nie je jednoduché vyhrať, ale dnes som mal skvelé nohy. Som ako víno, čím som starší, tým som lepší,“ tešil sa v cieli slovinský cyklista.