Zrušili ďalšie preteky svetového pohára v zjazde i XC. Pozrite si aktuálny kalendár

Jediné preteky svetového pohára v cross-coountry sa odjazdia v Novom Měste na Moravě.

Organizátori viacerých pretekov svetového pohára v horskej cyklistike na vlastnú žiadosť zrušili preteky.

Majstrovstvá sveta v zjazde i cross-country sa presúvajú z pôvodného miesta v Lenzerheide do rakúskeho Leogangu a uskutočnia sa 5 – 11 októbra.

V Maribore a Louse sa odjazdia po dve kolá pretekov svetového pohára v zjazde. Dve kolá svetového pohára v cross-coutry budú v českom Novom Měste na Moravě.

• 5. kolo   SP Bratislava 13.09. (XCO)
  • 6. kolo  SP Tur. Teplice MSR 26.09. (XCE)
Kalendár Slovenského pohára v endure 2020
  • SPEN#1 + EWS Qualifier – 12.7.2020 Mýto pod Ďumbierom
  • SPEN#2 + MSR – 2.8.2020 Žilina
  • SPEN#3 + EWS Qualifier – 29.8.2020 Kálnica
  • SPEN#4 – 6.9.2020 Branisko
  • SPEN#5 – 11.10.2020 Bratislava

18:03 Demi Vollering bola najsilnejšia v dojazde do kopca a vyhrala 5. etapu Vuelta España Femenina.

Etapa sa končila 3,2 km dlhým stúpaním Alto del Fuerte Rapitán s priemerným sklonom 8,1 %. Vollering zaútočila necelý kilometer pred koncom a do cieľa prišla sama pred Yarou Kastelijn a Elisou Longo Borghini.

12:04 Peter Sagan na Giro d’Italia: Jeden z najlepších výkonov v kariére a honba za cyklámenovým dresom.

„Keď sa to konečne upokojilo, začal som hrať mŕtveho chrobáka. Cítil som, že sa mi ide dobre a chcel som sa trochu pohrať s ich hlavami, aby si mysleli, že nevládzem,“ opisuje Peter Sagan desiatu etapu na Gire v roku 2020, ktorú vyhral po 133 km v úniku a 12-kilometrovom sóle.

11:03 Fox chystá aero kombinézu pre zjazd. Čo sa píše o zjazdovom oblečení v pravidlách UCI?

V pravidlách UCI sa píše, že kombinézy v zjazde nie sú povolené, takže je otázne, či pretekárky a pretekári sponzorovaný Foxom budú môcť používať tieto kombinézy aj na pretekoch.

10:28 Kristen Faulkner vyhrala po záverečnom úniku 4. etapu Vuelta España Femenina.

Američanka zaútočila 5,8 km pred cieľom a svoje sólo dotiahla úspešne až do cieľa. V šprinte o druhé miesto bola najrýchlejšia Georgia Baker pred dvojicou Marianne Vos a Blanka Vas. Do vedenia celkovej klasifikácie sa posunula Marianne Vos.

09:09 Maxim Van Gils vyhral v šprinte klasiku Eschborn-Frankfurt.

Na druhom mieste skončil Alex Aranburu a tretí finišoval Riley Sheehan.