Kvízy

Kvíz: Ako dobre poznáte výsledky Petra Sagana, rekordy či zaujímavosti z majstrovstiev sveta?

Ako dobre sa vyznáte sa v histórii bojov o dúhový dres v cestnej cyklistike?
0%

Koľkokrát vyhral Peter Sagan titul majstra sveta v cestnej cyklistike?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Označte, v ktorých mestách vyhral Sagan majstrovské tituly.

Zvoľte správne odpovede

Kde vyhral Sagan po prvýkrát titul majstra sveta?

Vtedy dvadsaťpäťročný Sagan sa presadil odvážnym únikom asi 2,5 km pred cieľom.

Koľko mal Sagan rokov, keď vyhral titul majstra sveta po prvýkrát?

Je Sagan jediným cyklistom v histórii, ktorému sa podarilo vyhrať majstrovstvá sveta trikrát po sebe?

Tri tituly majstra sveta majú aj Alfredo Binda (Italy), Rik Van Steenbergen (Bel), Eddy Merckx (Bel), Óscar Freire (Esp), ale žiaden z nich nevyhral titul trikrát v rade.

Najmladším víťazom majstrovstiev sveta je Belgičan Karel Kaers z roku 1934. Koľko mal rokov, keď sa stal majstrom?

Pre mladého Karela Kaersa to boli dokonca jeho prvé preteky v kariére.

Najstarším víťazom majstrovstiev sveta je Belgičan Joop Zoetemelk z roku 1985. Koľko mal rokov, keď sa stal majstrom?

Joop Zoetemelk vyhral majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike v talianskom Giavera del Montello pred Gregom LeMondom a domácim Morenom Argentinom.

V ktorom roku sa uskutočnili prvé majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike?

Víťazom prvého svetového šampionátu v Nürburgringu sa stal talian Alfredo Binda. Na 182.5 km dlhej trati štartovalo 55 pretekárov, z toho 33 amatérov, pričom dokončilo iba 18 jazdcov.

Kto má najviac medailí z MS v cestnej cyklistike?

Kto vyhral posledné majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike?