Sagan sa po tímovej časovke zajtra oblečie do zeleného dresu

Saganov tím Bora Hansgrohe sa v tretej etape - tímovej časovke - umiestnil na siedmom mieste so stratou 50 sekúnd na víťazný BMC Racing Team.

Zdroj: twitter.com/letour

Peter Sagan vydržal v žltom drese pre lídra Tour de France iba jeden deň. V tretej etape – časovké tímov – na 35,5 km dlhej trati zvíťazil s časom 38:46 min tím BMC Racing a do žltého dresu sa obliekol jeho člen Greg Van Avermaet z Belgicka.

Saganov tím Bora-Hansgrohe obsadil 7. miesto s 50-sekundovou stratou. Jazdci Bora-Hansgrohe išli na trať ako poslední a vyčerpaný Sagan po druhom medzičase už nepokračoval v jazde so zvyškom tímu.

Sagan zostáva vedúcim pretekárom bodovacej súťaže, takže zajtra sa po prvýkrát na tohtoročnej Tour de France oblečie do zeleného dresu. V tímovej časovke sa body neudeľovali a rozstupy v bodovacej súťaži zostali rovnaké.