Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Rojček vyhral preteky MSDH v Jasenskej doline, Baránek vo finále spadol

Martin Sarvaš

Pozrite si celú jazdu Adama Rojčeka na pretekoch v Jasenskej doline:

Počas uplynulého víkendu sa okrem pretekov svetového pohára v zjazde, pretekalo aj na Slovensku. V Jasenskej doline sa odohrali preteky Moravsko-slovenského DH Cupu.

Najrýchlejším pretekárom a víťazom v mužskej kategórii elite sa stal v nedeľu pretekár CTM Racing Teamu Adam Rojček.

Do Jasenskej som išiel primárne kvôli tréningu, nakoniec sa z toho ale stal super pretek, keďže sme sa s Rasťom navzájom hecovali k lepšiemu výkonu, nešlo vlastne o nič veľké, bola to super uvoľnená atmosféra,“ povedal Adam.

Záverečná časť trate v Jasenskej doline v podaní Adama Rojčeka:

„Trať bola krátka, trochu jednostopka, ale tým pádom, sa každá chyba počítala oveľa viac ako na veľkých pretekoch. S mojou finálovou jazdou som ani nejak spokojný nebol, keďže som už šiel moc veľký hrot a pár zákrut mi vôbec nevyšlo, snažil som sa to dohnať v rock gardene a podarilo sa. Vidíme sa budúci víkend v Koutoch!,“ dodal rider CTM Racing Teamu.

Najväčší Adamov konkurent Rasťo Baránek z Kellys Factory Teamu sa nakoniec na pódium nepostavil, pretože vo finálovej jazde skončil na zemi a stratu už do cieľa nedohnal.

„Po troj týždňovom tripe po Európe ma čakal voľný víkend, ale keďže som závodný tip, tak mi to nedalo a rozhodol som sa zúčastniť na Moravsko-Slovenskom pohári, ktorý sa konal v Jasenskej doline, kúsok od Martina. Počasie na víkend hlásili priam ideálne, nemám to z domu ďaleko a tak sme v sobotu ráno s kamošom vyrazili pretekať,“ hovoril Rasťo Baránek.
„Už na pešej obhliadke som bol príjemne prekvapený, trať bola pekne nachystaná a aj keď nepatrí k najťažším, celý víkend ma jazdenie bavilo. V nedeľu v kvalifikácii som skončil druhý o 0.6 s za Adamom Rojčekom a trať bola veľmi krátka, čiže všetky časy boli veľmi tesné. Vo finále som sa rozhodol to poriadne odpáliť a ísť 100% a aj keď zo začiatku som išiel výborne, skončilo to malým pádom a aj nádejou na víťazstvo. Výsledok som síce neurobil, ale veľmi dobre som sa povozil a snáď aj niečo natrénoval, čiže som spokojný. Vidíme sa ďalší víkend v Koutoch nad Desnou,“dodal Rasťo.

 

„Nie je nad to za celý víkend spadnúť až vo finále. No čo, ešte bude dosť možností na nápravu,“ napísal Rasťo k videu s jeho pádom.

https://www.instagram.com/p/Bh50rwgBY0W/?taken-by=rastobaranek36

 

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 20:41 Primoža Rogliča zrazilo auto počas tréningu. Pred Vueltou prišiel o dôležité preteky.

Slovinský cyklista ukázal rozsiahlu modrinu na zadnej strane nohy, no napriek nepríjemnému incidentu verí, že jeho útok na rekordný piaty červený dres nie je ohrozený.

Včera 18:47 Tour de France Femmes 2026: Osem kľúčových otázok o favoritkách, trase aj etapách, ktoré sa oplatí sledovať.

Pred štartom atraktívneho piateho ročníka Tour de France Femmes odpovedáme na najdôležitejšie otázky.

Včera 18:13 Lukáš Kubiš skončil druhý za Woutom van Aertom po neuveriteľnom výkone v kráľovskej etape Okolo Dánska.

Slovenský majster finišoval len dve sekundy za víťazom Paríž-Roubaix v kopcovitom dojazde tretej etapy pretekov Okolo Dánska. Wout van Aert triumfoval tretí deň po sebe a upevnil si vedenie v celkovej klasifikácii, zatiaľ čo Kubiš je aj naďalej na druhom mieste.

Včera 18:05 Výsledky 3. etapy Okolo Dánska 2026.

Lukáš Kubiš predviedol obdivuhodný výkon a vybojoval druhé miesto v kráľovskej etape, keď v záverečnom stúpaní nestačil iba na Wouta van Aerta, ktorý triumfoval tretí deň po sebe.

Včera 17:15 „Rozhodli dva milimetre.“ Transpondér označil nesprávneho víťaza a výsledok etapy Okolo Dánska museli zmeniť.

Jensen Plowright už smeroval na pódium, keď cieľová fotografia potvrdila tesné víťazstvo Wouta van Aerta v druhej etape.

Zavrieť reklamu