Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

VIDEO | Auto zapadlo v snehu a izby vytopilo. Aj takto vyzerá tréningový kemp tímu Uno-X v Sierra Nevade

Zatiaľ čo ich tímoví kolegovia si užívali teplé počasie na pretekoch v Austrálii, zvyšok tímu Uno-X Mobility absolvoval výškové sústredenie v Španielsku.
Martin Sarvaš
VIDEO | Auto zapadlo v snehu a izby vytopilo. Aj takto vyzerá tréningový kemp tímu Uno-X v Sierra Nevade Fotogaléria (26)

Tím Uno-X Mobility postúpil v roku 2026 do kategórie WorldTour, čo znamená automatickú účasť na všetkých najväčších pretekoch.

V úvode novej sezóny štartovalo sedem jazdcov nórskeho tímu na austrálskych pretekoch Tour Down Under a zvyšok absolvoval výškový kemp v španielskom pohorí Sierra Nevada.

Sústredenie sa však nezaobišlo bez komplikácií, ktoré spôsobilo nepriaznivé počasie a intenzívne sneženie.

Pretekári dokonca absolvovali viac jázd na trenažéroch ako vonku na cestách.

Sneženie však spôsobilo aj ďalšie problémy a namiesto rannej rozcvičky museli roztláčať tímové auto, ktoré zapadlo v hlbokom snehu na zasneženej ceste.

A aby toho nebolo málo, keď sa veľké množstvo snehu začalo topiť na balkónoch hotelových izieb, jazdci museli lopatami vyhadzovať vodu z izieb, ktoré im vytopilo.

Toto všetko zdokumentoval Jonas Abrahamsen v komických videách na svojom Instagrame.

Takto jazdci vyhadzovali vodu z vytopených izieb:

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jonas Abrahamsen (@jonas.abrahamsen)

A takto zapadlo v snehu tímové auto:

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jonas Abrahamsen (@jonas.abrahamsen)

Taký normálny deň na tréningovom kempe tímu Uno-X Mobility:

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Torstein Træen (@torsteintren)

Aktuality

14:00 Tadej Pogačar sa dostal medzi 100 najvplyvnejších športovcov sveta. Cyklistika má v rebríčku TIME jediného zástupcu.

Po boku Lionela Messiho, Cristiana Ronalda či Carlosa Alcaraza sa v prestížnom rebríčku magazínu TIME objavil aj Pogačar, jediný cyklista zaradený medzi 100 najvplyvnejších osobností svetového športu pre rok 2026.

12:50 UCI sprísňuje pravidlá pre šprintérske dojazdy. Cieľová rovinka musí mať minimálne 200 metrov.

Po sérii kritizovaných finišov a viacerých pádov reaguje medzinárodná cyklistická únia úpravou bezpečnostných pravidiel.

12:40 Corbin Strong sa dočkal prvého triumfu v sezóne. Na Circuit Franco-Belge porazil v šprinte aj Paula Magniera.

Novozélanďan sa po náročných mesiacoch dočkal prvého víťazstva v sezóne a potvrdil, že po Gire d’Italia sa vracia do formy.

11:39 FTP na úrovni Tadeja Pogačara? Remco Evenepoel odhalil čísla z prípravy na Tour de France.

Belgický cyklista trávi rozhodujúce týždne pred štartom Tour de France vo vysokohorskom prostredí a fanúšikom ukázal aj údaje, ktoré si elitní jazdci zvyčajne strážia.

09:30 S gravelom CTM po nekonečných šotolinách v Bosne.

Nekonečné šotoliny, opustené horské dediny, tyrkysové rieky a pocit, že za ďalšou zákrutou môže byť čokoľvek. Presne kvôli tomu sme zbalili bicykle a vyrazili na Balkán, konkrétne do Bosny a Hercegoviny.

Zavrieť reklamu