Spoločnosť Canyon patrí k najprogresívnejším cyklistikcým firmám na svete a každoročne investuje nemalé množstvo prostriedkov do svojich ambasádorov. Najnovšou posilou v tíme Canyon je austrálska freeride jazdkyňa Harriet Burbidge-Smith, ktorú ste mohli vidieť aj na kálnickom Bikefeste.

Harriet Burbidge-Smith bude v tejto sezóne jazdiť za Canyon

Austrálska jazdkyňa a jedna z najznámejších freeriderok na svete Harriet Burbidge-Smith bude v sezóne 2024 jazdiť na bicykloch Canyon Stitched a Canyon Torque. Sezónu odštartuje na podujatiach Darkfest a Red Bull Hardline.

Harriet sa pridá do freeride tímu Canyon CLLCTV, v ktorom bude jazdiť po boku takých mien ako Fabio Wibmer, Tim Bringer, Kaos Seagrave, Olivia Silva, Sam Soriano a Ryan McNulty.

Harriet je tiež sponzorovaná Red Bullom a v minulosti získala dva amatérske tituly v BMX. Až 8-krát sa stala austrálskou majsterkou v tejto disciplíne.

Harriet svoj prestup ku Canyonu komentovala: „Bavia ma veľké skoky a posúvanie mojich schopností vpred. Chcem sa učiť ešte lepšie triky, ale stále ma baví aj pretekanie tvárou v tvár iným dievčatám. Od svojho bicykla vyžadujem maximum.“

Austrálčanka bude jazdiť na Canyon Stitched 720 a 360, čo sú dirtové a slopestyle bicykle a okrem toho ju uvidíme aj na Torque, ktorý má vysoké zdvihy a je určený na jazdenie v bikeparkoch a na veľkých skokoch.

Okrem pretekania sa chce 27-ročná jazdkyňa venovať aj inšpirácii mladej generácie k jazdeniu na bicykloch, kopaniu trailov a celkovo tomuto športu: „Vyrastala som bez možnosti alebo vedomostí ako sa dostať k freeride jazdeniu. Niečo som sa však v posledných rokoch naučila a chcem to odovzdávať ďalej.“

Harriet dúfa, že sa jej v budúcnosti podarí pokračovať v organizácii kempov, ktoré majú motivovať viac dievčat k tomuto športu. Kempy zahŕňajú kopanie, stavbu trailov a učenie sa nových prekážok, zdokonaľovanie techniky a učenie sa nových trikov.

„Vaše jazdecké schopnosti sú dôležité, ale to čo sa viete naučiť mimo bicykla vás tiež ako jazdca dokáže náramne posunúť vpred. Trvalo mi roky, kým som našla tú správnu komunitu a naučila sa tieto veci. Stále sa cítim ako začiatočník v tomto športe a neustále sa vzdelávam. Mať príležitosť posúvať svoje skúsenosti ďalej je úžasné a napĺňa ma to. Je skvelé mať sponzora, s rovnakými hodnotami.“

Popri jej nabitom programe bude Harriet stálou súčasťou Canyon CLLCTV komunitných podujatí v najbližších rokoch. Je to jeden z nástrojov ako prepojiť zákazníkov s top jazdcami značky.

Harriet odštartuje sezónu podujatiami Darkfest a Red Bull Hardline a následne má v pláne obísť celú sériu Crankworx.