Mathieu van der Poel prišiel na cyklokrosové preteky na superšporte Lamborghini Huracan Sterrato.

28-ročný Holanďan spolupracuje so značkou Lamborghini a nedávno s ním vydali aj reklamný spot.

Mathieu van der Poel má osobný sponzoring od automobilovej značky Lamborghini a na nedávne cyklokrosové preteky Svetového pohára v Antverpách prišiel na superšporte Lamborghini Huracan Sterrato.

Okrem superšportu má Van der Poel aj model Urus, o ktorom hovorí, že je to preňho ideálne auto: „Potrebujem aj miesto v kufri na bicykel. Je to krásne auto na každodenné používanie. Máte výkon, ale aj komfort SUV. To je pre mňa veľmi pekná kombinácia. Je to talianska značka a všetko robia s veľkou vášňou. Vidíte to na ich autách a motocykloch. Vždy robia špeciálne veci a to sa mi páči.“

Podobný výkon, ako má jeho Lamborghini, predviedol Van der Poel aj na pretekoch v Antverpách.

Úvod pretekov síce Van der Poelovi nevyšiel a po chybe sa z druhého radu prepadol až takmer na koniec štartového poľa, pričom z 50 štartujúcich mal za sebou len desať jazdcov. Napriek tomu bol majster sveta už v treťom kole opäť na čele a až do cieľa sa k nemu nikto ani nepriblížil.

Mathieu van der Poel prišiel na preteky v Antverpách na Lamborghini Huracan Sterrato:

Cyklokrosový program a výsledky Mathieu van der Poela, Tom Pidcocka a Wouta van Aerta v sezóne 2023/24