Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Poznáme termíny iXS European Downhill Cup

Adam Rojček na pretekoch iXS European Downhill Cup.

Organizátori pretekov iXS European Downhill Cup zverejnili termíny pretekov na rok 2024. Samotní organizátori rozdelili podujatie do dvoch rôznych seriálov a síce iXS European Downhill Cup a iXS Downhill Cup.

Obdobie ochorenia Covid malo dosť silný dopad na rôzne súťaže nielen v cyklistike a nikto poriadne nevedel, čo bude potom. Našťastie už minuloročná sezóna ukázala, že dopyt po kvalitných pretekárskych podujatiach je výrazný.

Cieľom organizátorov je ponúknuť jednotlivé série opäť v plnom rozsahu.

iXS European Downhill Cup 2024 bude pozostávať zo siedmich podujatí a opäť sa rozprestrie cez polovicu Európy.

Po prvý raz sa v rámci euróspkeho pohára bude pretekať v Španielsku, čo bude cestovateľskou výzvou pre všetkých účastníkov.

Celkovo seriál zavíta do šiestich krajín, pričom lokality budú pozostávať zo starých obľúbených miest, ale aj zaujímavých nových destinácií.

Jedno je isté, každý, kto sa vydá na tieto trate, by mal mimo sezóny poriadne trénovať.

iXS European Downhill Cup 2024

iXS Downhill Cup

V 22. sezóne iXS Downhill Cup – seriálu zjazdových pretekov pre všetkých, zavítajú pretekári do siedmich rôznych lokalít.

Samozrejme, nechýbajú klasiky ako Winterberg, Ilmenau či Bellwald, ale po prvý raz sa predstaví aj niekdajšia trať Európskeho pohára v českom bikeparku Špičák.

Ak teda chcete zažiť skvelý víkend so svojimi kamarátmi, mali by ste si tieto dátumy poznačiť do diára.