Kristína Nováková obsadila na Majstrovstvách sveta v pumptracku 11. miesto, Daniel Hradský skončil na 15. mieste.

V sobotu 18. novembra vyvrcholili preteky Majstrovstiev sveta v disciplíne pumptrack. Majstrovské tituly si vyjazdili Alec Bob a Christa von Niederhäusern.

Majstrovstvá sveta v disciplíne pumptrack sa uskutočnili v náhradnom dejisku. Z pôvodnej Argentíny sa preteky presunuli k našim západným susedom do Rakúska.

Po prvýkrát sa pretekalo pod strechou multišportového centra Area 47, ktoré leží v blízkosti alpského údolia Ötztal.

Pretekov sa zúčastnilo aj niekoľko slovenských jazdcov, ktorým sa podarilo na majstrovstvá kvalifikovať. Kvalifikovaných slovenských pretekárov bolo až šesť, avšak pretekov sa kvôli zraneniu nemohla zúčastniť jedna z najväčších favoritiek na popredné priečky medzi ženami Kristína Madarásová, ktorá si pár dní pred pretekmi zlomila nohu.

Na štarte sme teda mohli vidieť päticu slovenských jazdcov – dve dievčatá Kristínu Novákovú a Améliu Kissovú a v mužskej kategórii nás reprezentovali Daniel Hradský, Tommy Miskolci a Filip Matiaško.

Kristína Nováková skončila medzi ženami na peknom 11. mieste s výsledným časom 14,643 sekundy. Amélia Kissová obsadila konečné 21. miesto.

Ženské preteky a majstrovský dres si už tretí krát za sebou oblečie Christa von Niederhäusern zo Švajčiarska, ktorá vo finále časom 13,445 s porazila českú pretekárku Sabínu Košárkovú – 13,836 sekundy. Na treťom mieste medzi ženami skončila Alina Beck z Nemecka.

Kristína Madarásová napriek svojej absencii v pretekoch dostala od organizátorov pretekov Velosolutions cenu V-award za odhodlanie a nasadenie v pretekoch v disciplíne pumptrack.

Kristína Nováková na svojom Instagrame napísala: „Som naozaj šťastná, že sa mi podarilo splniť cieľ na týchto pretekoch. Skončila som na konečnom 11. mieste, a v kvalifikácii som zajazdila 12. najrýchlejší čas. Neuveriteľné, že ma od umiestnenia v top 10 delil len taký malý kúsok. Pumptrack sa mi páčil a pretekanie tu som si užila. Bol to týždeň a stretla som tu skvelých ľudí, za čo som vďačná.“

Na koniec ešte pogratulovala svojim spolubývajúcim – Sabine Košárkovej a Alne Beck k pódiovým umiestneniam a poďakovala svojej rodine a trénerom.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Kristína Nováková (@novakova_k_)

Medzi mužmi bol najrýchlejším jazdcom Američan Alec Bob, ktorý vo finále porazil talianskeho jazdca Mattia Costermana a tretí sa umiestnil Eddy Clerte.

V kategórii elitných mužov zajazdil Daniel Hradský 15.najlepší čas, Tommy Miskolci obsadil konečnú 19.priečku a Filip Matiaško skončil na 24. mieste.